Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mit ajánlott kicserélni egy...

Mit ajánlott kicserélni egy most vásárolt 7-8-9 éves suzuki Swift 1,3 8V-n?

Figyelt kérdés

Gondolom olajak cseréje szűrők cseréje mindenképp. Szerintem a vezérmű szíj a feszítő görgőkkel is cserélendő. A generátort vízpumpát hajtó szíj is. Fékbetétek ha kopottak azok is.

Ezeken kívül van-e még valami ami elő szokott fordulni?


2011. nov. 19. 21:26
 1/8 anonim ***** válasza:
Talán kerékcsapágy, de azt úgyis hallod ha kell, lengéscsillapítót,de azt is érzed ha libeg az autó vagy pattognak a kerekek. Ha esetleg roppanásokat hallasz mikor tekered a kormányt akkor kormányösszekötő gömbfejet.
2011. nov. 19. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 BANDI ***** válasza:
Vízpumpát is
2011. nov. 19. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A 8V-os rendszert, egy V8-asra :)
2011. nov. 19. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Áhh elég lesz a 8V is :):). akkor a külső szíjjal a vízpumpát is? Olvastam olyan hogy van valahol rajta egy furat ahol mikor kezdi megadni magát ott elkezd engedni.
2011. nov. 19. 22:30
 5/8 atilis ***** válasza:
Ezeket szinte mind érdemes kicseréltetni, vagy átnézetni. Ha vezérműszíjat is cseréltetsz, akkor érdemes a vízforgatót is cseréltetni, ha kell, mert akkor nem kell majd 2szer megbontani. A generátort ha nincs baja, akkor azt sztem felesleges. Fékeket érdemes átnézetni, én azzal kezdeném a sort, fékrendszer leeresztés és új fékfolyadékkal való feltöltése is ajánlott. Ezen nem szabad spórolni. A gyár elvileg visszahívta az összes 97 utáni Swiftet garanciális lengéscsillapító cserére, szóval ha még nem volt, érdemes mert ingyen van, és az új lengéscsillapítók csodákra képesek. Amit még érdemes, a szelephézagokat átnézetni, beállítani, ill. a gyertyák állapotát is érdemes megnézetni, hogy kell-e cseréltetni.
2011. nov. 20. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Igen a fékfolyadék a motorolaj váltóolaj az magától értetődő. A fékbetéteket átnézni.

Akkor ajánlot a vízpumpát is. A szíjakat is akarom majd cserélni jobban érzem magam ha tudom hogy pár tízezer kilóméterig menni fog.

A lengéscsillapítót ingyen cserélik? Az hogy? Mivel autószerelőnek tanulok kicserélni én is kitudom. De hogy van ez? Bemegyek egy akármilyen szervízbe és mondom hogy ekkori évjárat és a lengéscsilapítót cseréljék ki? Persze ha ingyenes nem fogok vele bajlódni.

2011. nov. 20. 10:14
 7/8 BANDI ***** válasza:

Kezd azzal, hogy megnézzed ,hogy a szerencsések közt vagy-e. Utána megnézed volt-e cserélve ,ez szerintem egyértelmű. Ha nem akkor telefon szervizbe elmeséled, hogy mi a helyzet és, hogy tudják-e cserélni ingyér. VAGY teló az eladóhoz, hogy ő kapott-e levet a cseréről.


Itt vannak a szerencsések alvázszámaik:

[link]

2011. nov. 20. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Húha köszi a linket. Ha veszek majd benézek oda hogy mi a gyártó és hogy rozsdás-e. vagy 2002 utánit keresek... De mindenképp megnézem.
2011. nov. 20. 16:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!