Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mik egy motor festéseinek...

Mik egy motor festéseinek lépései? Bővebben lent

Figyelt kérdés

Kicsit bevan horpadva a tank, mivel lehet javítani? Olyat olvastam a gitt kirepedezik.

1. Gondolom azt javítani

2. Lecsiszolni mindent, zsírtalanítani(mivel?)

3. Alapozni

4. Lefújni

Kompresszorral fújom. Metálkék színű lesz. Ilyen, mint ez a kocsi: [link]


Pontosan érdekelnének a lépések, mert olvastam olyat, hogy lakkozni is kell vagy olyat is, hogy külön kell felvinni a metál színt. Lényeg, hogy aránylag szép legyen, ne pattogjon fel, ne fakuljon ki, mosásnál polírozásnál tartsa a színét.


2011. nov. 20. 21:13
 1/6 anonim ***** válasza:

Először egy vázlatos ismertető:

[link]


Szerintem elsőre merészség metállal kezdeni, igaz én is csak ilyen hobbifényező vagyok, a motorjaimon kívül csak radiátort és kerítést merek fújni.. :P


A horpadás mélysége határozza meg a javítás módját. Ha nagy a horpadás, de nincs "éles" törés a szélén, akkor ki lehet nyomni, vagy spec.szerszámmal kihúzatni. Ha kicsi, akkor kitt-tel fel lehet tölteni (a gitt tudtommal a régi ablakokhoz kell).

A mostani festék gondolom nagyrészt marad, szóval először zsírtalanítás, aztán kicsit durvítani kell a felületet hogy tapadjon az alapozó/a kitt/a festék.

Szóval elő van készítve a felület, lealapozod.

Aztán kitt, persze van többféle, ha sok kell, akkor lehet először üvegszálassal kitölteni a helyet, aztán arra valami finomabbat. Minél pontosabban viszed fel (kevesebb felesleg marad rajta), annál kevesebbet kell csiszolnod. A repedezés előfordul, amennyire én tudom fő okozói a túl vastag réteg és a meg nem száradt anyagra festés.

Ha minden szép sima, zsírmentes (ehhez mondjuk célszerű beszerezni szilikonmentesítőt), akkor jöhet a fújás.

Minőségi munkánál gondolom szoktak fillert használni, aztán meg többet csiszolni, aztán ellenőrizni, aztán újra... Majd festék több rétegben, aztán lakk több rétegben, közöttük szünetekkel hogy legyen ideje száradni.


És mindezt jó ha pormentes, megfelelő hőmérsékletű helyen csinálod, ahol azért van valamennyi szellőzés. A portól szemetes lesz a felület, a nem megfelelő hő okozhat narancsosodást, ha nem szellőzik, akkor a levegőből a festékcseppek visszaszállnak majd a frissen fújt felületre.


És közben célszerű ha van rajtad rendes maszk, a pisztolyt pedig ha befejezted a műveletet azonnal mosd el, mert ha beleszárad a festék sokkal nehezebb lesz.

2011. nov. 20. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nemtúl vészes a horpadás. Körülbelül 0,3-0,5 centi mély és 5 centi hosszú. Akkor azt a bizonyos kittel kell javítani?

Mi a megfelelő hőmérséklet?

Köszönöm a válaszodat és az oldalt, nagyon hasznos volt.

2011. nov. 20. 22:01
 3/6 A kérdező kommentje:
Horpadás szélessége kimaradt: Olyan 2-3 centi körül van
2011. nov. 20. 22:06
 4/6 anonim ***** válasza:

A megfelelő hőmérséklet? Az a baj, hogy elég összetett a dolog, az hogy a végeredmény narancsos lesz-e nem csak a hőtől, hanem a páratartalomtól és a higító/festék/edző mennyiségétől is függ. Én normál szobahőn szeretnék fújni, mondjuk a garázsban/pincében nehezen kivitelezhető. De ha megnyugtat: sokszor a fényezőknek se jön össze. Láttam olyan Mercit, amit komoly pénzért fújtak újra profi helyen (állítólag), mégis olyan volt a felület mint a reszelő..


Lefogadom olyan helyen van a horpadás, hogy esélytelen picit megütögetni a túloldalról.. Nem tűnik nagy sérülésnek, szóval kitt/gitt/késtapasz (ahogy tetszik) mehet bele. Járműfényezési boltban tudnak segíteni hogy milyet vegyél. Gondolom valami lágy megfelelne, de ha elmondod az eladónak hogy a motorod üzemanyagtankjára kell és utána festenéd, akkor tud adni megfelelőt és biztosan több tapasztalata van mint nekem.


És tud tanácsot adni, hogy milyen csiszolóanyagokat lenne érdemes bevásárolni. Vizes csiszolópapír, "skótszivacs" (hálós-szivacsos csiszolótermék, kb. mint a konyhai dözsi kiterítve), csiszolóblokk (bár ehelyett egy vastagabb gumilap is megfelel házilagos megoldásként), műanyag lap/spakli..


Pisztolyod milyen van?


Csak közben eszembe jutott, hogy mire mindent beszerzel jópár ezressel könnyebb lesz a pénztárcád, lehet gazdaságosabb lenne megcsináltatni fényezővel.

2011. nov. 20. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Azlesz, hogy összeszámolom, hogy mennyibe jönne ki, ha én csinálnám és ha fényező. Ha a fényező nem lenne sokkal drágább akkor azlesz, de ha jelentősen drágább lesz a fényező marad a házi. Egyébként kompresszorhoz adták a pisztolyt. Tartály van rajta, állítható fúvókával(mennyire szórja szét). Nem lehet sajnos kiütögetni, mert a tank tetején(rápakolt az előző gazdája) horpadt be. Egyébként mifelénk nem tudok olyanról, hogy direkt festék bolt. Tudom, hogy lehet venni festéket építkezési boltban(OBI, DIBUSZ esetleg TESCO). Van még egy nemtudom mi a neve bolt ott lehet még festékeket kapni, de az se kimondott festékbolt, bár az már félig az. Ott terveztem énis venni(tudnak rendelni színkód alapján, de nem kérdeztem még árat stb.).
2011. nov. 21. 16:31
 6/6 anonim ***** válasza:

A helyedben én először megpróbálnék valami mást előkészíteni és lefújni, pl. kiselejtezett számítógépházat vagy hasonlót, valami megmaradt festékkel, én pl. barna Trináttal kezdtem a "gyakorlatozást". Ez azért is célszerű lenne, mert a pisztoly amit kaptál nem lehet a legjobb minőség, és valószínűleg elég nagy a fúvókája és nehezen szabályozható a kijuttatott festék minősége. A tekerővel ami a pisztolyt a kezedben tartva feléd áll, azzal valószínűleg a szórásképet tudod állítani.

Ha nagyon nem akarna sikerülni, akkor köztes megoldás lehet flakonba töltetni a metálfestéket, ezt festékkeverő cégek vállalják nagyjából 3000-3500 forintért flakononként. Azután szintén szükséges lakkozni.


A speciális, járműre való festék elég drága tud lenni, jó ha először körbeérdeklődsz.


Beszélsz angolul? Akkor a youtube-on sok oktató videót találhatsz amik hasznosak lehetnek. Ehhez mondjuk nem kell érteni semilyen nyelven, igaz nem is nagyon részletezik:

http://www.youtube.com/watch?v=dfgoS58Xvq4&feature=relmfu

Ezután még némi csiszolás, alapozó, festék és lakk...

2011. nov. 21. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!