Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi baja a simsonnak? A mociba...

Mi baja a simsonnak? A mociba 63-as főfúvóka van, és nem igazán mén vele, nem pörög ki, és erőtlen. (legnagyobb súberálláson is.)(max végsebessége 50 km/H de minimum 65 öt kéne hogy vigyen)

Figyelt kérdés

Jah, és még ún. "hókol" is gyors gázadásra, és csak utánna pörög ki.

Mi lehet a baja?

Most cserétük a simeringeket, belőttük a gyújtást, belőttük a karbit, de még mindig nem jóóóóó.

(nem vagyunk full kezdők, a nagybátyámmal csinágattuk, neki má vagy 20 simója volt, és mindeggyiket faxán be tudta lőni)

A szikra kicsit gyenge, de attól még ki kéne hogy pörögjön rendesen.

Valaki helpeljen, mer már a f*szom ki van vele, hogy nem jó!!!!


2009. máj. 11. 19:00
 1/7 A kérdező kommentje:
jah, s51b-ről van szó, 16N1-es karbival.
2009. máj. 11. 19:02
 2/7 A kérdező kommentje:
henger dugó gyűrű csere egy éve.
2009. máj. 11. 19:03
 3/7 anonim ***** válasza:

A diagnosztika egyszerű: üzemmeleg motoron kihúzod a szívatót. Ha megjavul, keveset kap (de szerintem nem ez a hiba), ha még rosszabb lesz, sokat. Ha nem változik a gázreakció, akkor nem a keverékképzés a hibás.

Ha sokat kap, akkor vagy a súbertű leengedése, vagy az úszószint csökkentése, vagy a kisebb főfúvóka segít rajta. Ha keveset, akkor mindent "visszafelé" kell csinálni (súbertű feljebb, úszószint feljebb, nagyobb főfúvóka). Ha azóta huzamosan használtad, a gyertyakép is árulkodik: fekete, kormos gyertyánál sokat kap, fehérnél keveset, őzbarnánál pont megfelelő.

2009. máj. 11. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%
kilóg a monitorból a kapa....
2009. máj. 11. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
53%

kilóg a monitorból a kapa...


Amúgymeg 70es főfúvóka az ideális, és 15ös lánckerék. Ha ezek megvannak és tényleg jó az előgyujtás is akkor jöhet a nagy találgatás, de szerintem itt vannak a bajok

2009. máj. 11. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
100%
Én a kipufogóra gondolok. Hátha eldugult. De egy régi mese amit elmondok. Volt valaha egy 1550-as Ladám. Még a szocializmusban. Ebből látszik technikát szerető öregúr vagyok. Tehát. Egyszer csak nem ment 110-nél gyorsabban. Meglegeltetett vagy 5-6 - vagy tán többet is - akkori szakit. Semmi. nem ment többet. Már elbenzineztem egy csomó pénzt. Ráuntam. Megy amennyit megy. Egy idő után - a feleségem vezetett - nézem az utazás melankóliájában, hogy 130-al megyünk. Mondom Anyának: Etessed a verdát! És utána ment 160-at is. Na akkor most mi volt a baj? Máig is foglakoztat, hogy mi lehetett. Nem mondom, hogy hagyd így. De a járművekkel van néha szívás is.
2009. máj. 12. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én most kezdtem csinálgatni egy simsont, s51b, 3 sebesség, 16n1-12 karbi, és abban 72-es főfuvi van és igencsak van benne erő!
2009. máj. 17. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!