Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nemváltottam ki a jogsit...

Nemváltottam ki a jogsit régóta. Elévülhet?

Figyelt kérdés
Már 1éve és 1 honapja megvan minden csak az okmányirodába nem mentem el kiváltani :D Van elévülési idő ami ha lejár akkor buktam az egészet és ujra le kell raknom ?
2011. nov. 22. 17:31
 1/5 anonim ***** válasza:

Hát, mi akadályoz,mi gátol a kiváltásában?

Van rá valami nyomós okod?



Amúgy normális esetben szerintem nem(hozzáteszem,nem értek hozzá),de azért ne nagypapa korodra váltsd ki)

2011. nov. 22. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem évül el szerintem, de azért váltsd ki most már, csak ne potyára csináld már meg. Inkább legyen meg és aztán járjon le. Akkor majd megújítod amikor akarod :)
2011. nov. 22. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha már megvan a forgalmi vizsgád, akkor nem jár le. A jogosítványban a "vizsga időpontja" mezőben az a dátum fog szerepelni, amikor a forgalmit letetted. Olyan lesz, mintha azóta lenne jogsid (szóval a 2 éves kezdő időtartamba is beszámít ez az 1 év 1 hónap).
2011. nov. 22. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha meg van a forgalmi vizsgád, és minden valamint nem váltottad ki az okmányírodában a jogsit, de kaptál vizsgaigazolást az NKH tól akkor az 1 év után elévül tehát a vizsgaigazolás nem érvényes!


DE a megszerzett vizsga nem évül el!

Be kell menni az NKH hoz Budapesten XI.kerület Petzváj József utca 39.


És kell kérni egy új vizsgaigazolást ami 2500.- forint lesz, és azzal mehetsz az okmányírodába be regisztráltatni a kategóriádat!


Asima kiadott vizsgaigazolások csak 1 évig érvényesek utána újra ki kell kérned sajnos ha nem voltál még okmányírodában!


Ezt onnan tudom hogy az én Trolis kategóriámmal ugyan így voltam kivágtak a BKV tól és a trolis jogsit ki sem váltottam.


Rá 3 évre uugy döntöttem ha én már annó vizsgáztam belöle, és a BKV kifizettete velem a zsét akkor ragaszkodom a vizsgáhóz! Legyen a jogsimba benne!


El mentem az NKH hoz kértem egy vizsgaigazolást róla 2500.- forint volt asszem és meg kaptam a TR kategóriát amivel mentem okmányírodába új jogsi 4000.- ft


6500.- ft össz vissz gondolom az órvosid még érvényes kell másodlatot kérni a dokitól ha nincs meg ha meg van nálad az órvosi rész azt is vidd az okmányírodába! :)


Remélem tudtam segíteni ez 100% infó!


ui:

Megszerzett jogokat nem vehetnek el és nem évülhet el ha csak a bíróság jogerősen el nem tiltott az adott kategóriától! :)

2011. nov. 24. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ilyet se hallottam még, hogy valaki nem váltja ki a jogsiját :D
2011. dec. 18. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!