Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Telibeköpte benyával az...

Telibeköpte benyával az összes gyertyát és jó erős füstje van. Mi lehet?

Figyelt kérdés

Amúgy most cseréltem a gyertyákat, kábeleket, disztribútort mert szétkopott és eltűnt belőle a szén. Szóval előtte ment vagy 1-2 henger, most még megy az összes mert új minden. Nem azért cseréltem mert túldúsít, ezeket kellett már cserélni. Szóval mentem vele vagy 60 kilométert és vagy 10 liter benyát felszívott ezalatt. Lambdát lehúztam, úgy is beköp.

Adatok:

Benzines (obvious)

Fiat Tipo 1.4ie

Központi injektoros, bosch monojetronic

Kódot ennél a kocsinál még nem lehet olvasni, ha jóltudom.

Nincs légtömegmérő.


2011. nov. 23. 13:04
 1/5 anonim ***** válasza:

Kódot ki lehet olvasni belőle.

Ott van a motorvezérlő mellett a csatlakozója (kesztyűtartót kiveszed és látod).


Nekem is volt ilyen problémám '89-es Tipoval.

Jó gyertyát vettél hozzá?

Gyújtótrafó rendben van?

Gyújtásvezérlő rendben van?

2011. nov. 23. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Gyertya Bosch super+, igen jónak tűnik a gyújtás viszont iszonyatosan füstöl most a motor. Benzinszag is érezhető.
2011. nov. 23. 14:37
 3/5 A kérdező kommentje:
Biztos hogy túldúsít. Esetleg ki tudnám lőni ezt a problémát E85 tankolással?:D Abból úgyis többet kell adagolnia.
2011. nov. 23. 14:39
 4/5 turbopocok ***** válasza:
fojtószelep szögállás jeladó potméter hiba is lehet, mert a mono jetronic a befecskendezett mennyiséget a fojtószelepállásból és a fordulatszámból számolja
2011. nov. 23. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

2 ütemű az a járgány

mert akkor bezabált

sokat mész helyben? vagyis faluban

2011. dec. 13. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!