Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kezdő motorosnak megfelel egy...

Kezdő motorosnak megfelel egy Yamaha dt 80/50 motor? 7 éve van jogsim autóból, el akarok kezdeni motorozni.

Figyelt kérdés
2011. nov. 23. 15:10
 1/5 anonim ***** válasza:

Teljesen mindegy hány éve van autóra jogsid, annyiból jobb csak, hogy van mert tudsz közlekedni, van rutinod. De ez 2 kerék az meg 4. A kettő totál összehasonlíthatatlan :)

Kezdésnek nem rossz csak hamar megfogod unni. Nem lehet már annyira fiatal, benőtt a fejed lágya valószínűleg, akkor kezdhetsz akár 125el is. Hajrá.

2011. nov. 23. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen ám, csak nagymotorból nincs jogsim..125/50 es papírokkal meg necces. Nem nagyon mernék azzal kockáztatni. Le akarom idővel tenni A kategóriából is, csak előtte szeretnék egy kis rutint, hogy bátrabb legyek a forgalomba!:)
2011. nov. 23. 16:01
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem is hamar "kevés" lesz! Ha jogsira mész, elég jól meg lehet "szokni" a motorozást, ha már a forgalomban mentek. Én egy 500-as motoron tanultam, utána 1300-assal motoroztam.
2011. nov. 23. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Kezdésnek jó, de sok pénzt ne költs rá, mert hamar "ki fogod nőni". Nem is a magasság miatt, hanem a sebességek miatt. Én is 18 környékén kezdtem motorozni, először smkp-val, aztán levizsgáztam korlátlan A-ra. Szeretek és szoktam is elég lendületesen közlekedni autóval, emiatt a 250-es kétüteműmön sem tűnik gyorsnak a tempó, emiatt valami nagyobb/gyorsabb vásárlásán gondolkodom.


Ha rendszeresen vezetsz, akkor nem a motorral közlekedést kell megtanulni, hiszen a szabályok ugyanúgy vonatkoznak a kétkerekűekre is, inkább a motor kezelése amibe bele kell jönni, úgymint a gáz, a kuplung, a váltó. Ezeket célszerű annyira begyakorolnod, hogy vészhelyzetben egy pillanatra se kelljen gondolkodnod.

2011. nov. 23. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Miért kérdezed,hogy elég-e ekkora motor,ha nagyobbat úgysem akarsz vezetni,mivel nincs jogsid?

Ha azt kérdezed elég-e gyakorolni akkor szerintem kicsi egy ekkora motor,még kezdésnek is,mert nagyon hamar megunod.

Ha az a kérdésed,hogy mekkorát merjél vezetni a jogsiddal,akkor megfelel.


Én egyébként lány vagyok,és 250-es kezdtem,majd jött a 600-as,és ez is nagyon jó lépcső volt.

2012. márc. 7. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!