Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Érdemes télen motorolajat...

KrAhS kérdése:

Érdemes télen motorolajat cserélni ha amúgy nem igazán fogom használni a motort?

Figyelt kérdés
Vettem 1 hónapja egy yamaha fzr 600 ast és nagyon kevés benne az olaj.. Mindenképp cserélnem kell mivel nem tudom mi votl bele előzőleg pontosan öntve. viszont használni már nem igen fogom amig jobb idő nem lesz. Érdemes most kicserélnem az olajat hogy friss olajjal álljon a motor a télen vagy állhat a régivel addig?
2011. nov. 28. 12:48
 1/7 anonim ***** válasza:
18%

Mindenképp érdemes.

Rakj bele télire valami teszkós olajat.

Pár km-t mehetsz vele, majd amikor jó idő lesz raksz bele rendes olajat.

2011. nov. 28. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
ha úgysem használod akkor engedd le a mostani olajat és majd tavasszal raksz bele újat
2011. nov. 28. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Megoszlanak a vélemények. Én semmiképp sem javaslom a leengedését.


"Az olajcsere ellentmondásossága abban rejlik, hogy mindkét megoldásnak van előnye és hátránya egyaránt. Ha tél előtt cserélünk olajat, akkor a régi olajban található oxidatív részecskék és savas kémhatású komponensek nem okoznak belső kémiai korróziót. Ha viszont nagy hőmérséklet-ingadozású helyen áll a motor, akkor összegyűlhet olyan mennyiségű pára stb. a friss olajban, ami aztán nem válik a későbbiekben a hasznára. Ha azonban fix 10-15 fokban van a motor, akkor mindenképpen a tél előtti olajcserét javasoljuk."


Forrás: hornet klub


Saját tapasztalat: nekem 6 hónapot szokott állni a motorom és általában futás teljesítmény alapján cserélek olajat ( egyébként évente kellene ), bár általában 6ezer kilómétert megyek egy évben ( ennyi az olajcsere intervallum a motoromnál ). Én tehát nem szoktam cserélni.

2011. nov. 28. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
A motor egy újépitésü ház garázsában áll... Szóval szerintem nem nagy hőmérséklet ingadozású helyen. Ez alapján akkor értsem ugy h érdemes most olajat cserélnem. Igaz?
2011. nov. 28. 17:53
 5/7 anonim ***** válasza:
Igen.
2011. nov. 28. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenki válaszát!
2011. nov. 29. 12:58
 7/7 Autószerelő válasza:
szakember vélemény. minden féle képpen cserélj ólajat,mert ha nem használod akkor az olajban lévő korom az alkatrészeken rakodik le, és egy szép napos időben ráppatansz a vasra akkor füstölni kormolni és kissebb lesz a teljesítménye. olaj nélkül megne próbáld le tenni mert tiszta rozsda lesz belüről akkor aztán az olaj árának több tízszeresét költheted rá
2013. febr. 18. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!