Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Akkumulátor baj?

Akkumulátor baj?

Figyelt kérdés
Opel Zafirám mióta hűvösebb van kicsit nehezen indult,feltöltöttem az aksit majd elmentem aksit venni,a fószer valamit mért és azt mondta hogy ennek ennyi. Rakott bele másikat 22e-ért,mikor hazaértem a szomszédom ért hozzá és multiméterrel megmérte, mind a kettő 12,8. Átvágtak?
2011. nov. 28. 14:33
 1/6 anonim ***** válasza:
Aki az akkut eladja ,szerinted miben érdekelt? De tegyük fel nem vágott át: a multiméter csak a feszültséget méri,de ha a boltban terheléses vizsgálattal nézték meg az akkut ,akkor ott kiderülhetett ,hogy hiába álló helyzetben még jó a feszkó. de terhelésnél drasztikusan esik akkor már hamarosan megdöglik teljesen.
2011. nov. 28. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
fel köll tölteni
2011. nov. 28. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Multiméterrel csak feszültséget mért, az nem jelent nagyjából semmit ebben az esetben. Terheléssel kell mérni. Attól még, lehet , hogy a régi akkunak valóban egy töltés elég volt, és nem kellett volna másik.
2011. nov. 28. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A rossz aksit is fel lehet tölteni csak az le tud merülni 2 nap alatt is. Míg fel van töltve addig nekem is 12-13 V mér a multi.

Lehet a fickó a boltba az aksi gyártási évét nézte meg. Általában 2 évet bír ki egy aksi. ha nincs soha teljesen lemerítve és szélvédett zárt nem ér igazán hideget akkor 4 évig is kihúzza talán. Mindenesetre ne dobd el a régit. töldsd fel aztán nézesd meg 2 hét múlva mennyi áram van benne. ha 12 volt alatt van sok mindenre már nem való. de van aki még 1-2 ezerért megveszi. ha totál bekrepált akkor is még 500ft adnak érte a színesfém felvásárlóban. Az pont egy ingyen kocsimosás :)

2011. nov. 28. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem vágott át!! Az akksik kb 4-5-6 évet bírnak utána legyengülnek. A multiméterrel ne foglalkozz mivel terhelés alatt (indítózás közben) teljesen más értéket mutatna... Amúgy a 22.000ft elég jó ár!
2011. nov. 29. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat.
2011. nov. 29. 10:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!