Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi a véleményetek a Simson...

Mi a véleményetek a Simson S51B-ről?

Figyelt kérdés

pl.: Miért nézik le sokan?

Meg általában "régi,rossz,elavult,konkrétan sz*r motornak nevezik néhányan.


Ezzel szemben az ócska, műanyag kínai robogó az isten a szemükben.


Én nem tudom megérteni,hogy miért jó(jobb) az szerintük?


Van egy gyári S51-esem,és egyszerűen gyönyörű,meg más az érzés is vele menni,azt megnézik az utcán stb.


14/f


2011. nov. 29. 18:09
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
74%
Lapozz fel egy picit kérlek :)Megvan az üres kis mező? Oda beírod és a Keress! gombra kattintva kiad neked sok szép kérdést ahol elég részletesen taglalják.
2011. nov. 29. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Én külön imádom a simsonokban mikor nyáron a nagy meleg miatt nyitva van az ablak és jönnek 70-80-al a suhancok.. a fél utca fel kel rá.. mondjuk ugyan ez igaz a robogósokra is, de az azért mégis csendesebb valamivel.

Amúgy nekem semmi bajom a simsonokkal megjelenésre.

2011. nov. 29. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Utolsó: De neked nem a Simsonokkal van bajod, hanem azokkal, akik rajta ülnek :)
2011. nov. 29. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
61%

A simson az egy nagyon jó motor, ha karba van tartva!

Robogót semmiképpen se vegyél!

Nem jók semmire!

Olyan hangjuk van, mint amikor a flex a fémbe mar, de hiába, mert hang van, de erő meg sebesség nincs.

Nem is értem, hogy az emberek, hogyan égethetik magukat ilyenféle csekmet szarokkal.

Ami tényleg márkás, jó robogó (Malagutti, Aprilia) azok Robogók, de azon az áron már veszel 5 jó simsont.

A simsonnnak az a hátránya, hogy alkatrész ugyan van, és olcsó is, de olyan ergya a minősége, hogy nem érdemes megvenni.

(Próbálj használttal pótolni az elromlott darabot! Jó tanács!)

De viszont egy idő után meg fogod unni a simsont.

Jó motor, megbízható, igénytelen, de nem nagyon gyorsul, és már 40-él is nagyon pörög a motor.

Szóval egyszer csak ráunsz.

Ha lesz/van eszed, és pénzed a robogó vásárlás meg se fordul a fejedbe!

Azon a pénzen amiért egy lefojtott kínai mákdarálót adnak, veszel két használt jó állapotú endurót, és egy jó gyorsaságit.

Azok motorok!

A robogó nem az!

Ha a robogó motor lenne, akkor ennyi erővel egy robbanómotoros bicikli ( [link] ) is motor lenne.

Amiket leírtam, azt tapasztalatból írtam!

Legelső motorom robogó volt, az egyenes udvaron lassan használva leszakadt a kipufogója.

Majd kaptam egy leharcolt, kinézetre fos simsonnt, de már akkor ezerszer többet ért mint egy robogó. A simson megújult, szépen haladt a gyári állapot felé.

Mire teljesen kész lett beleöltem kb 30-40 ezer forintot. (Ami nem nevezhető soknak.)

Másik haverom vett egy Keeway Matrixot, és "versenyeztünk" kb az első 50 méteren még vezetett a robogó, aztán felkapcsoltam harmadikba, és úgy otthagytam, mint eb a szarát.

Az 80 ezres gép megverte, a 300 ezreset.

Röhej nem?

Jó volt nekem a simó, sok ezer kilométert megtettem vele úgy, hogy egyszer sem hagyott ott(!!)

De azért váltottam kategóriát, mert egyrészt eléggé pörög már 40-él is, és mindig előjön valami apró pici, működését nem gátló hiba, ami éppen úgy idegesít mint ha égbekiáltó hiba lenne.

(Pl.: alapjárat elállítódás.)

Én ezért vettem egy endurót.

Jobb mint a simson, de én egyformán szeretem a simsonokat, és a gyorsasági/enduro motorokat.

E kis regény lényege az volna, hogy SOHA ne vegyél robogót!

(Még nagyvárosba is röhögve boldogulok egy 6 sebességes enduroval, nemhogy egy simsonnal.)

Jöhetnek a nagyvárosi műmájerek, akik azt hiszik magukról, hogy ha tudják húzni a gázt akkor motorozni is tudnak, és lepontozhatnak.

Nem érdekel.

Amúgy észre vetted már az általam csak "robogó váltóeffektus"-nak hívott jelenséget?

Műmájerünk úgy megy csekmetjével, hogy ráhúzza a gázt, felgyorsul, és elengedi egy pillanatra, majd megint gázt ad.

Talán így menőbbnek érzik magukat, hogy úgy tesznek mintha váltanának...

Vagy csak szimplán annyira böszmék, hogy még az egyenletes gázadás fogalma is meghaladja agykapacitásukat.

2011. nov. 29. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Utolsó véleménye teljesen egyezik az enyémmel.
2011. nov. 29. 21:01
 6/14 anonim ***** válasza:
Jó a Simo, főleg faluhelyen, nekem mondjuk nem volt csak próbálgattam, én Mz-vel nyomom 14 éves korom óta, na az még a Simonnál is 3x jobb, csak ha elromlik azt nem olyan egyszerű megcsinálni és hazatolni is jóval nehezebb.
2011. nov. 29. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
32%
Majd benő a fejetek lágya :) és akkor megváltozik a véleményetek.
2011. nov. 29. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

# 4/7


Én meg bírom az ilyen menő manókat, akik 50 meg 60 ccm-re felfúrt mákdarálókkal (tök mindegy, hogy az robogó vagy simson vagy "enduro") nyomulnak és "tudnak ám motorozni". Aztán ráülteted őket egy normális motorra, amiben több lóerő van mint 12 és több, mint 80 kg aztán ey szlalompályán nem bír végigmenni vele...

2011. nov. 29. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
12%
Olyan vicces, hogy valakik szerint (14éves kisfiúk) a váltás miatt annyival nagyobb motorosok :) Hisz annak elsajátítása egyenlő egy űrhajó vezetésével. Minden 50-es (és tuning 60as,70es) motor játékmotor. Egyik sem motor!!! SIMSON S51B sem! De a kérdés csak S51B ről szólt, tehát: az, hogy csúnya, az egyéni vélemény, ízlésről kár vitázni (megnézik az utcán semmit se jelent, a csúnyát pont annyira megbámulják az emberek , mint a szépet, de Magyarországon inkább nosztalgiával néznek rá,hiszen anno ez volt a sok szar szoci motor között a kevésbé szar) Normális alkatrészt nehéz beszerezni hozzá, leginkább utángyártott kínai vackok vannak. A motorja újkorában is elavultnak számított, nevetségesen gyenge dobfékek, és gagyi megoldások mindenhol (nézd csak meg a gyújtáskapcsolót,a kábelezést, a féklámpakapcsolót, a lámpákat, akármit). Simson S51B vel kezdtem én is, megtanultam váltani (hú, kb 10perc után nem volt nehéz) és szerelni. Mert szerelni azt mindig kellett. ÉS akármikor mentem, garantáltan mindig koszos lettem tőle. Na meg ne egy Kínai robogóval mérd össze, hanem egy japánnal. (de az is játékmotor persze) De a legjobb az egészben, hogy kicsit idősebbek lesztek , ti is rá fogtok ébredni, hogy addig jó a simson, amíg nem tudsz venni egy igazi motort.
2011. nov. 30. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Tudod, azért van külön "M" kategória! Azért nem ültetnek föl 12 lónál nagyobb gépre, mert sem gyakorlatunk, sem jogosítványunk nincs rá.
2011. nov. 30. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!