Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Normális ez egy Renault Clio...

Normális ez egy Renault Clio 1.5 dci-nél?

Figyelt kérdés
Csak második gyújtásra indul. Továbbá időnként felvillan a fényszóró, de aztán szépen lassan elhalványodik. Mi okozhatja ezt?
2011. nov. 30. 16:15
 1/9 anonim ***** válasza:

Nyilván nem normális. :)

Valami franciás elektronikus gond lehet. Vidd szervizbe, ott rákötik hibakód olvasóra, és ha szerencséd van, akkor kiad valamit. Ha nem, akkor jöhet a találgatás..

2011. nov. 30. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszi, ezzel ki vagyok segítve :)

Sokszor hallottam már ezt, hogy "franciás elektronikus baromság", de a helyzet az, hogy nekem még nem volt francia kocsival dolgom. Szóval ha csak együtt kell ezzel élni, akkor nem zavar annyira, de ha betegség, akkor igen.

Egyébként kölcsönbe van nálam, de felajánlották megvételre. Ezért kérdezem.

2011. nov. 30. 16:40
 3/9 anonim ***** válasza:

Első vagyok!


Nekem is francia kocsim van. Kiváló a motorjuk és nagyon takarékosak, amellett jól is mennek és kényelmesek. De az elektronika az egy kalap fos. Az újaknál már nem, de a régebbieknél 5év< igen.


Ezzel nem kell együtt élned. Valami nagyon nem oké benne. Egy diagnosztikát megérne, de komolyan. Az pár ezresbe kerül, aztán meglátod mi a helyzet.

2011. nov. 30. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
a francia autók elektronikusan egy nagy káosz. Villamossági szerelőt kérdezz!
2011. nov. 30. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Izzító gyertyák rendben vannak? A hiba kiolvasást amúgy érdemes megcsinálni, mert lehet befecskendezési, üzemanyag ellátási gond is. Ha már jár a motor, akkor egyenletes az alapjárat? Gyorsításkor nem gyullad ki a kontroll lámpa vagy menet közben az izzítás (Nekem is 1.5 dci van, ezeket érdemes figyelni, ezek jelzik, ha gond van)?
2011. nov. 30. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:

Ilyen esetben mindig első a diagnosztika ... Azzal meg közelíthető a hiba ha elektronikai ...

Ha Mechanikai akkor is segítséget adhat, de mindenképpen közelebb visz a hibához.


Ha második gyújtásra indul, és közben felvillan a lámpa, akkor szerintem a gyújtás kapcsoló, és a fényszóró vezetékei közül össze sült valamelyik ... Emiatt kevesebb áramot kap, így gyengébb jelet küld a vezérlő egységhez, a motor elindítására.

2011. nov. 30. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Hány km van a motorban?
2011. dec. 1. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

115 ezer km.

Kösz a válaszokat mindenkinek. Legalább tudom, h ez nem teljesen OK. Az eddigi tulaj így járt vele, szerinte ez normális. :)))

2011. dec. 1. 09:18
 9/9 anonim ***** válasza:
Egy kollégámnak is időnként felvillant a fényszóró, addig míg valaki fénykürtnek vette (mi másnak?), és majdnem össze mentek...
2011. dec. 3. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!