Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Igaz hogy ponyva alatt befülle...

Igaz hogy ponyva alatt befülled, bepárásodik az autó utastere illetve kasznija?

Figyelt kérdés

Általában csak 7végén használom az autót, és mivel nincs garázsunk szeretnék rá legalább egy ponyvát tenni hogy védjem a kasznit.

Viszont többen is mondták már hogy nem jó ötlet, mivel a ponyva alatt befülled az autó külseje és utastere is, ezért elkezdhetnek penészedni az ülések a sok nedvességtől, illetve hamarabb rozsdásodik a kaszni.

Ebből igaz valami vagy ez is csak egy állhír?


Előre is köszönöm a válaszokat.



2011. dec. 2. 14:25
 1/7 anonim ***** válasza:
Én télen a kertben direkt autóhoz készült ponyvával takarom le a kocsit. Semmi problémát nem láttam, se fülledés,se rozsdásodás se semmit. Viszont nem fagyott rá minden csapadék, az ablak nem volt jeges sose. Tehát nekem csak pozitív tapasztalatom van vele. Lehet ponyvától függ, egy sima nejlon alatt lehet , hogy befülled.
2011. dec. 2. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Rendes autóponyvára gondoltam. Igaz az olcsóbbik fajta, talán 4 ezer forint volt.
2011. dec. 2. 14:56
 3/7 anonim ***** válasza:
Az én kocsimra tavaly télen ráfagyott a speciális autóponyva.A havat és a jeget le tudom vakarni a jégkaparóval,de a ponyvát csak 3 vödör forróvíz segítségével tudtam csak leszedni.
2011. dec. 2. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
én osb lapból meg gerendákból csináltam kocsibeállót, ajtó nincs rajta de így se fagy le, meg nem ázik.
2011. dec. 2. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Ez nálam sajnos esélytelen, mivel panelban lakunk. :/
2011. dec. 2. 20:22
 6/7 atilis ***** válasza:
Én is panelben lakok, de én nem terítek rá semmit, mert reggelre biztosan ellopnák a ponyvát.
2011. dec. 2. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

ne kukás zsák anyagú ponyvát tegyél rá, hanem a normális autóponyvát, ha most az 4-5 ezer Ft az teljesen reális ár, elvégre csak egy műanyag darab.


Am a kereszt szüleim is panelba laknak, ponyva nélkül sem volt baja a kocsinak, elvégre ha valaki garázsban tartja majd elmegy vele pl: bevásárol, melózik, és latyakos só rátapad az aljára, akkor ugyan úgy kikezdi az alját.

Pl nekünk garázsban volt tartva a kocsi mindig, az egyik 12 évesen ment karosszéria lakatoshoz a másik meg 14 évesen kellett volna, de inkább eladtuk mert többe került volna az anyag, meg a munka díj mint + a festés mint a kocsi ;)


Jah meg nem javaslom a ponyvát, mert a mai vandál fiataloknak jobban szemet szúr, részegen lehet letépik róla, vagy ráürítik az esti fogyasztás gyomortartalmát..stb.


Fagy ellen karton dobozt tegyél az ablaktörlő alá, azt senki nem lopja le, egy mozdulattal bedobod a hátsó ülésre

zár befagyás ellen van spré, de ha távirányító nyitja a kocsit akkor nem kell az sem XD.

2011. dec. 3. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!