Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » "B" kategóriás jogsival...

"B" kategóriás jogsival 125cm3-s motort lehet most vezetni?

Figyelt kérdés
Többen azt mondták nekem az elmúlt napokban, hogy végül elfogadták hogy "B" kategóriás jogosítvánnyal lehessen 125cm3-es motort vezetni, mert hogy az Únióban több országban is így van, és hogy Magyarország is elfogadja. Igaz ez végül is? Itt gyk-n láttam másik ilyen kérdésben hogy SOHA nem lesz, ilyen..Neten próbáltam rákeresni, de csak régebbi cikkeket találtam (1-2-3 évvel ezelőttiket). Köszi!
2011. dec. 3. 19:34
 1/5 anonim ***** válasza:
Ezek egyikeként a minisztérium az érvényes B kategóriás jogosítvánnyal rendelkező járművezetők számára egyszerűsített képzési és vizsgáztatási eljárást vezet be az A1 kategóriájú (legfeljebb 125 cm3 hengerűrtartalmú és 11 KW motorteljesítményt meg nem haladó), kétkerekű motorkerékpár vezetéséhez szükséges A1 jogosítvány megszerzéséhez. Az elméleti oktatás kötelező óraszáma ebben az esetben három, a járművezetési gyakorlaté két óra, a képzés tehát akár egyetlen délután alatt is elvégezhető. Ezt követően az elméleti vizsga mellett egy összességében 50 perces járműkezelési és forgalmi vizsgán kell a kismotorral való biztonságos közlekedésre alkalmasságot bizonyítani.
2011. dec. 3. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

[link]


am itt van csak a lényeget küldtem el

2011. dec. 3. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm, ez nagyon jó hír! Tavasszal/nyáron elvileg kezdem majd az órákat autójogsihoz, de igazából motorra szeretnék! Persze nem ugrok neki egyből egy 125-ösnek, előbb, bátyám 50-esével gyakorolgatok, csak aztán térek át a 125-ösre! Köszönöm!
2011. dec. 3. 19:56
 4/5 anonim ***** válasza:
Kezdhetsz 125-ös motoron is... Vannak emberek akik négy százassal kezdtek, és még mindig köztünk vannak.
2011. dec. 3. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
értem köszi a tanácsot! =D
2011. dec. 3. 20:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!