Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Amerikában hogyhogy csak a...

Amerikában hogyhogy csak a következő benzinek kaphatóak: 87,89,93? Hogy képesek ezekkel üzemelni pl. új Mercedesek?

Figyelt kérdés

Tavaly voltam ott, ma egy videót nézve jutott eszembe.

Alkalmazkodik a gyújtás vagy spec. amcsi piacra gyártott verdák ezek?


2011. dec. 3. 20:02
 1/7 anonim ***** válasza:
50%
93 meg 95 között nicns valami nagy különbség alkalmazodik a gyujtás...
2011. dec. 3. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
49%

jah kérem...az más világ...a sok ócska fostalicskába jó a szerényebb benya is...bezzeg nekünk...az áthozott autókban átáll a gyújtás...


nekem az itt gyártott hulladékom is érzékeli a benya minőséget ...egy picit csörög, és átáll...

2011. dec. 3. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Lehet hülyeséget írod de úgy olvastam valahol hogy másmilyen rendszerben adják oktánszámot, valami olyasmi hogy az ottani 87-es az európai 95-tel megegyezik meg.
2011. dec. 3. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én is úgy tudom hogy ott másmilyen rendszerben adják meg az oktán számot, ha valaki véletlenül európai kocsival megy el oda :P és ugyanígy van ez fordítva is.
2011. dec. 3. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Aham. Ezt is megtudtam, köszi!
2011. dec. 3. 21:03
 6/7 turbopocok ***** válasza:

Európában a RON/ROZ oktánszámot használják, ha felnyitod a tanksapkát bele is van írva, ez a kísérleti oktánszám (research octane number). Itt a mérőmotorba 65,6 C fokos levegő kerül 100 C fokos motorhőmérséklet mellett 100% os fojtószelepnyitásnál 600 percenkénti fordulatnál.

Emellett van egy agresszívabb mérési terminológia ez a MON (motor octane number)itt a beszívott levegő hőmérséklete 148,9 c fok, és 900 a fordulat. Itt a vizsgált üzemanyag a kisebb arányban kevert izooktán/normál heptán keverékre kezd hasonlítani, tehát kisebb érték jön ki.

Amerikában a RON és a MON átlagát adják meg(PON), ami több információt mond az üzemanyagról.

Így például RON=98 MON=90 akkor PON=94 lesz. Így amerikában a 98 as csak 94 es lesz, a 95 ös meg 91 es.

2011. dec. 4. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 turbopocok ***** válasza:
2011. dec. 4. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!