Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nem rég cseréltem motor...

Nem rég cseréltem motor olajat és szürőt, azóta inditáskor egyszer megvillan a piros lámpa csak hideg motornál, vagy hosszabb leállítás után. MItöl lehet ez VW vento?

Figyelt kérdés
2011. dec. 9. 14:08
 1/7 anonim ***** válasza:
Milyen viszkozitású olajat töltöttél bele? Eddig milyen volt benne?
2011. dec. 9. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Mobil Formula S 10W40-es évek óta ugyanezt a márkát és viszkozitású olajat használom.
2011. dec. 9. 14:30
 3/7 anonim ***** válasza:

Szerintem nem érdemes egy kis kivillanással foglalkozni, lehet a hideg miatt van. Az már nagyobb baj lenne, ha mondjuk 10-15 másodperig kigyulladna a lámpa.

Azt nem fogom feltételezni, hogy esetleg kevesebb olaj van a motorban mint kéne. Gondolom van annyi gógyi, hogy megnézd a szintet, mivel tudod, hogy a szűrő is vesz fel olajat csere után.

2011. dec. 9. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Akkor sem szabad felvillannia ha a nivó alsó jelzése alatt van a szint.
2011. dec. 9. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A felvillanásnaksemmi köze a szinthez. Az olajnyomáshoz viszont igen. Elvileg még nincsenek olyan nagy hidegek és a 10-es olaj ilyenkor még elég jó folyós állagú (én két napja 5W40-est tettem bele) ,szóval hidegindításkor az olajpumpádnem tud szinte rögtön üzemi nyomást produkálni... Ez tényleg csak akkor lesz baj,ha már mp-ekben mérnéd a lámpa világítását...addig viszont semmi gond.
2011. dec. 9. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
OK köszönöm a válaszokat, persze az olajszintel semmi gond. Valaki azt mondta hogy az új szürővel lehet valami azért nem engedi át egyböl rendesen az olajat, más pedig hogy ugyancsak a szürő de majd be járódik. Egy villanás az egész eddig nem nőtt az idő, és menet közben sincs vele gond. JAj igen talán ez is hasznos információ, olajgombát is kellet cseréljek, az olajcsere előtt 2 nappal. DE azalatt a 2 nap alatt nem történt ilyen villanás.
2011. dec. 9. 16:48
 7/7 anonim ***** válasza:
Visszaengedi az olajszürö visszacsaposzelepe az olajat, én szüröt cserélnék
2014. jan. 6. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!