Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan lehet megtanulni...

Hogyan lehet megtanulni autóval tájékozódni egész Budapesten?

Figyelt kérdés

Szép jó estét!

Hogyan tudnék tájékozódni Budapesten? Tudom, ha elég sokat közlekedek, megtanulom, de sajnos nem megyek autóval annyit, hogy belejöjjek. Szóval valami alternatív megoldás kéne. Köszönöm előre is.


2011. dec. 10. 22:41
 1/4 anonim válasza:
100%
nagyobb utakat probald negjegyezni es kozlekedj egtajak szerint
2011. dec. 10. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Hát tömören, röviden: sehogy :)

Sokszor megjárod, aztán már tudni fogod...


Azért van pár általános alapelv, amire érdemes figyelni:

Szinte sehol soha nem lehet balra kanyarodni a nagyobb főutakról, körutakról. Még a nagyobb kereszteződésekben sem. Ilyenkor azt tudod tenni hogy lefordulsz jobbra, megkerülöd a háztömböt, és úgy mész tovább egyenesen...


Sok helyen - jellemzően pont ott ahol kéne - nem lehet megállni...


Én GPS nélkül próbálok tájékozódni, sokszor még az útvonalat is fejből próbálom követni. Hát jópárszor "eltévedek" rossz helyen fordulok le, nem fordulok le amikor kellett volna, utána nem lehet visszafordulni, stb... :) Sajnos több időt kell rászánni az útra, az eltévedési faktor miatt :)


Aztán sok helyen vannak még úgy egyirányú utcák, hogy sehol sem arra egyirányú, amerre neked kéne :) ilyenkor tovább mész és megint meg kell kerülni a háztömböt, így vissza lehet keveredni...

2011. dec. 10. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Vegyél gps-t, óriási segítség! Egész Bp-et talán csak a taxisok egy része ismeri, átlag úrvezető jó ha néhány főutat és kereszteződést tart észben. Viszont ez is gyakran elég, meg a papírtérképen megnézni indulás előtt ,hogy kb mihez van közel az adott cím. De a gps aranyat ér, házszám szerint odavezet ahová kell, nem kell vezetés közben térképet bogarászni amin nincs is rajta, vagy nem jól a forgalmi rend.Legidegesítőbb mikor tudod hogy ott mentél el az adott utca mellett de nem enged behajtani arra és a forgalom meg visz egyre távolabb a céltól.
2012. febr. 23. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
régen sem volt gps én magam elé vettem a térképet és meg tanultam a sugár utakat , és a kör utakat aztán a többi már megint csak térképes tájékozódást igényel!
2012. márc. 6. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!