Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért nem tudtam elindulni?

Miért nem tudtam elindulni?

Figyelt kérdés

Kezdő vezető vagyok,most csinálom a jogsit.

Mint általában mindenki más,elötte már vezettem párszor!

70%-ban sikerrel el tudtam indulni,pont ma büszkélkedtem,hogy már nem kell figyelnem a helyes gáz kuplung tartásra,váltások jól mennek stb..

Erre ma elsőre elindultam,jött egy elsőbbségadás tábla,megálltam,viszont 4-szeri próbálkozásra sem tudtam elindulni,mert lefulladtam.Kiraktam az elakadás jelzőt,próbáltam újra de nem ment.

Remegett kezem lábam,és nem ment.

Szépen engedtem a kuplungot,adtam nagyobb gázt de akkor sem!

egyenes terepen volt a kocsi,se előre se hátra nem mozdúlt,teljesen leblokkoltam,a sirást tudtam volna elkezdeni!

Emelkedőn simán elindulok,és sík terepen meg szégyen ide szégyen oda nem tudok!

Ha egyszer lefulladok többször már nem tudok elindulni!

Mit csinálok rosszul?

Ui:egy nő.


2011. dec. 11. 16:03
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
46%
Lehet, hogy nem megfelelő az alapjárat. Nálam ez volt. Mikor lassítottam egy lámpánál, lefulladt. Viszont újra el tudtam indulni. Az alapjárat beállítása egy szerelőnek nem kunszt. Nézesd meg!
2011. dec. 11. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Ne stresszelj!
2011. dec. 11. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
A hugom példájából kiindulva (aki egy kereszteződésben 6x lefulladt dízellel): biztos hogy egyesben volt a kocsi? Hármasban nehéz elindulni fulladozás nélkül.
2011. dec. 11. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Kevés gázt adtál. Amikor indulni akarsz, ugye 1. fokozat és kinyomott kuplung. Ekkor adj az autónak annyi gázt, hogy ha benzines 2000, ha diesel akkor 1000-nél legyen a fordulatszám. Ez után lassan engedd fel a kuplungot és amikor érzed, hogy mocorog az autó akkor fogsz indulni. Ha figyelsz a fordulatszámra, hogy ne menjen a mutató az alapjárat közelébe, akkor lágyan elindul az autó és nem fulladsz le. Üres helyen gyakorold, bele fogsz jönni.
2011. dec. 11. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Szerintem is 3.-ban volt egyes helyett...
2011. dec. 11. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Mikor lefulladt,kivettem üresbe ,aztán egyes!

Tuti,asszem ennyire hülye még nem vagyok!

Plusz a férjem is bent ült mellettem.Köszönöm a hasznos tanácsokat!

A fordulat igen!1,5-ön volt!

2011. dec. 11. 16:31
 7/14 anonim ***** válasza:

Szerintem csak bestresszeltél, leblokkoltál ennyi volt a baj.


Gyakorolni kell, és utána alapjáraton gáz nélkül is eltudsz indulni akár 1.-esbe akár 5ösbe. Megjegyzem, utóbbi nem a legjobb módja az elindulásnak, de ha úgy el tudsz indulni akkor bárhogyan. Gyakorlás, és rendben lesz.

2011. dec. 11. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

"Ui:egy nő."



:D

2011. dec. 11. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Ott ült melletted a férjed, és nem tudta megmondani, hogy mit csinálsz rosszul? Az szép!
2011. dec. 11. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Jogsi nélkül kint voltál a forgalomban! Nem félsz, hogy eltiltanak a vizsgától?

:(

2011. dec. 11. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!