Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az Opel Corsa D, vagy aToyota...

Az Opel Corsa D, vagy aToyota Yaris? Dízelben melyik a jobb?

Figyelt kérdés
Dízel Opellel már van tapasztalatom, a Toyotával nincs... :) A dízel Opel az kitűnő... :)
2011. dec. 14. 22:56
 1/10 anonim ***** válasza:
60%
Mindenképpen a Toyota a nyerő. Az opelekkel mindig vannak apró bajok. Nem feltétlen motorikus.
2011. dec. 15. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Kipróbálod a két autót és egyértelműen rájössz, hogy a Corsa mennyivel komolyabb autó. A Yaris sokkal gagyibb jószág akkor is, ha Toyota.
2011. dec. 15. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy itt nagyon sok az opeles (népautó ez is mint a suzuki...) Minden szempontból Toyota. Ha választhatnék, biztos nem ülnék opelbe... Főleg nem Corsaba...
2011. dec. 24. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Utolsónak csak annyit tudok mondani, hogy próbálja ki a 2 autót. Nem egy kategória! A yarist kb a swifttel venném egy szintre. Nem egyenértékű a Corsa D, Clio III kategóriával.
2011. dec. 24. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Összességében nekem az Opel Corsa külsőre jobban tetszik, mint a Yaris, és ahogy itt olvasom, többen vannak akik az Opelre teszik a voksukat... Jöhetnek még a kommentek, mert még nincs eldöntve melyik lesz... :)
2011. dec. 25. 10:03
 6/10 anonim ***** válasza:

Attól függ, mik a szempontok. Ha menetteljesítmény, megbízhatóság, fenntartási költségek, akkor a Toyotával jársz jobban, de a Corsa sem szar autó. Például az üléspozícióban, a felhasznált beltéri anyagokban, meg úgy az overall megjelenésben egyértelműen jobb az Opel. És kicsit jobban autó-érzete is van az embernek benne.

De azt jól gondold meg, hogy tényleg dízelt akarsz-e, mert már drágább a gázolaj, meg a dízel autóknak nagyobb lehet a szervizigénye. Én az 1,3-as 87LE-s első szériás benzines Yaris-szal simán eljártam 6 literrel városban, a második szériás, 99LE-s "Vakond-Yaris" se evett sokkal többet, de a 100LE-s Corsával is 7 lityi alatt voltam. Szóval ha nem mész sokat, nem éri meg, de ha azért akarsz dízelt, csak mert az jobban tetszik, akkor ez tökmindegy :)

2012. jan. 28. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Enajjer válasza:
Melyik mellett döntöttél? Én is ezen vacilálok... Corsa 1.3CDTI vagy Yaris 1.4 D-4D. A corsa váltója nem az igazi, meg a yaris kilométer órája nekem nincs jó helyen. Nem tudom mi legyen :)
2012. febr. 15. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nagyságrendekkel drágább autó a Yaris, amíg a Corsa sokkal tágasabb "autóbb" autó. Corsából is van 90Le-s 6 sebességes változat, ha azon múlik a dolog. A megbízhatóságával semmi probléma nincsen, én mindenképpen azt venném.

Egyszerűen nem egy kategória a 2 autó. A Yarist a Swifttel meg a Nissan Micrával kéne hasonlítgatni.

2012. febr. 15. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
A Corsa D 1.3 CDTI Ecoflex lett a vége, és nagyon szeretem, nem tűnik olyan kicsinek, mint amilyen kicsi valójában, szó szerint nagynak érzem... :) A Yarisban úgy éreztem magam, mintha egy sámlin ültem volna, a Corsaban meg mintha fotelban csücsülnék... Szóval CORSA!!!! :)
2013. jan. 29. 22:28
 10/10 Enajjer válasza:
Nálam 1.2 benzines Corsa lett, de én kis távokra megyek. Masszívabb autó és nagy autó érzésed van benne. Ez már a második a családban.
2013. júl. 14. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!