Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Chiptuning vagy tuningbox?

Chiptuning vagy tuningbox?

Figyelt kérdés

elsősorban tapasztalatokat várok! Kinek melyik van és mennyire érezhető a változás?

Nekem két kocsim van. Egyik egy honda civic. ebbe chiptuningot nem lehetett tenni ezért maradt a tuningbox

Másik egy renult megane ebbe chiptuning van. Előbbi még nagyon új azzal nincs tapasztalatom még.


2011. dec. 17. 00:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Benzin vagy Diesel?
2011. dec. 17. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

corsa gsi (1.8 16v)

gyárilag 125 paci --> lexmaul chip-->+20 lóerő

érezhetően jobb, és nem is eszik sokat (7,5 vegyesben)

tuningboxal nincs tapasztalatom, de eddig csak rosszat olvastam róla

2011. dec. 17. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

előző vagyok:


[link]

2011. dec. 17. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Nekem ezekkel az összehasonlításokkal egy gondom van Általában ezeket valamelyik chiptuningos vagy tuningboxos írja. Chiptuningos a chiptuningot, tuningboxos a tuningboxot isteníti.Éppen ezért én a valodi életben lévő tapasztalatokra vagyok kiváncsi! Nem pedig oldalakon írt dolgokra amit egy chiptuningos cég írt le.

Chiptuninggal nekem is van tapasztalatom hisz 4évig használtam a renault.

2011. dec. 17. 17:35
 5/12 anonim ***** válasza:

Egyértelműen chiptuning. A tuningbox gyakran egy hatalmas átverés ,a csodadobozban van néhány filléres ellenállás ,ami miatt hamis jelet kap a motorelektronika a külső érzékelőktől.

A jó chiptuning egy komolyabb szakma,ahol adnak a dologra ott nem minden típusra hanem egyedileg minden kocsira más és más a szoftver,egyfajta optimalizálás ,ezért tényleg össze is jön a kisebb fogyasztás nyugodt vezetéssel ,de nagyobb lóerő ha tiprod neki.

2011. dec. 17. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Hát sajnos a 99es 1.6os honda civic-et nem lehetett chipelni. Több helyen is érdeklődtem. Most van benne egy tuning box. Powertuningos. Sajnos fogalmam sincs mennyit változott a teljesitménye. Mivel ahol csinálták ott nincs teljesítménymérés. Majd elviszem oszt megnézem. Amit láttok, hogy a forulatszáma lejebb van nagyobb sebességnél. Erőbe nekem olyan nagy különbség nincs. Ha kellett eddig is ha nyomtam neki azért megugrott kellő képen. Előzés nem volt gond eddig se. Ha megcsinálom a teljesítménymérést leírom mennyit változott! De sztem ez csak januárba lesz!
2011. dec. 17. 22:09
 7/12 anonim ***** válasza:
Ha nem érzed a különbséget akkor hiába a teljesítménymérésen elért plusz 10-20 lóerő ,ha van egyáltalán.Vagy fogsz egy stoppert és leméritek a gyorsulást 3x box nélkül és vele,átlagoltok és ha jobb akkor ér valamit.De nem hinném..
2011. dec. 17. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
68%
nem is tudtam hogy a chiptuning megvaltoztatja valtoattetelezest :D.....hat ezt a baromsagot.......kedves kerdezo.....ki ne talald mar hogy a chiptuningtol ugyanolyan sebessegnel ugyanabban a sebessegi fokozatban alacsonyabb fordulatszamon mesz.......hat ez LOL b+.....
2011. dec. 17. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
uccsó, ezt a tuningboxra írta, mondjuk úgyan úgy hülyeség arra is, ebben egyetértek :)
2011. dec. 17. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

nem lehetséges, hogy a tuningbox működése miatt mutat mást a fordulatszám mérő?

a fordulat a valóságban ugyan annyi, csak a box miatt mutat mást

2011. dec. 17. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!