Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Melyik motor lenne a legideáli...

Melyik motor lenne a legideálisabb választás?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Azt szeretném kérdezni, hogy milyen motort lehet kevesebb pénzből fenntartani? Kisebb túrázásokra és napi közlekedésre is használva lenne. Szóval, a most hozott változtatásokat kihasználva a 'B'-s jogsim mellé letenném az A1-et és ahhoz megfelelő motort választani, vagy megcsinálni a 25Kw-os korlátosat és egy öregebb (pl. 350-es jawa, az nagyon tetszik) motort venni? Adó és egyéb költségek szempontjából melyik lenne a legjobb választás szerintetek? Előre is köszi a válaszokat!
2011. dec. 17. 10:39
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Szerintem leginkább a te igényeidtől függ. Meg lehet csinálni egy Jawa-t is üzembiztosra, de önindítóként akkor is te fogsz funkcionálni. :)


Nem tudom mennyi az új motorokra a biztosítás és az adó, nekem a 72-es Pannoniára negyedévente 1446 forint a biztosítás (K&H), az éves járműadó amit az önkormányzat szab ki 1680 HUF.

2011. dec. 17. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Én úgy döntöttem, hogy leteszem az A1-et átképzéssel, aztán 2 év múlva a korlátlant szintén átképzéssel, ha lehet. 125-öst nem nagyon éri meg venni, mert azonos korú 250-400-ast kapsz ugyanannyiért.
2011. dec. 17. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
@Jolinar: ha elmúltál 21 ne kínlódj kisebb kategóriával, vizsgázz le korlátlanra. Én egyből azt csináltam és 250ccm-est használok.
2011. dec. 17. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Már régen elmúltam, de mindig meggondolom magam, mikor megkérdezem, hogy mennyibe kerülne. Így elhúzódik két évig, de csak a negyedébe kerül.
2011. dec. 17. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

@Jolinar: ha van gyakorlatod, akkor esetleg kisebb (egyfős) iskolák bepróbálkozhatsz. Én kb. 2 órát voltam a rutinpályán + vizsga, a városban egyet kerültünk a vizsga előtt. A vizsga díja mindenképpen kötött, az órákból (a számukból) lehet esetleg alkudni.


Kérdező: az alkatrészek áraiban egyértelműen a régi szoci csodák olcsóbbak. Cserébe az új négyüteműeken szokott lenni önindító, rendes világítás, alapfelszereltség az index. A fogyasztás újabb jó kérdés, az én 2T-m megeszeget 5,5 litert 100 km-re, pedig nem húzom koppig (80-85 környéki tempót szoktam tartani). Ráadásul nincs keverékes kútfej, úgyhogy otthon vagy a kúton kell vegyészkedni az olajjal.

2011. dec. 17. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Túlzás lenne azt állítani, hogy van gyakorlatom, kétszer ültem motoron, mindkétszer váltós 125-ösön, gond nélkül tudtam velük menni, ezért nem félek tőle (és másnak se kell félnie tőlem :D). De ez így meggondolandó, hogy annyi órát veszek, amennyire szükségem van. Korlátlanra kell külön kresz és eü is nem? Míg az átképzéseknél tudtommal nem.
2011. dec. 17. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. A fogyasztás egyértelműen a 4t 125-ösök legjobb tulajdonsága. Csupán még arra vagyok kíváncsi, hogy egy pár évesnek mennyi lehet a többi költsége (pl. biztosítás)? Most egy 50-es robogót hajtok, ami lassan 1 éves lesz és a biztosítása egy évre 5 ezer felett van, vajon mennyire lehet más egy nagyobb motornak?
2011. dec. 17. 15:43
 8/19 anonim ***** válasza:

Kérdező: ha kinézted a gépet (vagy a típust), akkor az adatai alapján netes kalkulátorral ki tudod számolni. Függ annyi mindentől (korod, lakhelyed, jogsi éve, teljesítmény, jármű kora stb) hogy tippelni sem mernék.

Az smkp-knak sok a biztosítása, mármint nem sokkal kevesebb mint a sokkal erősebb motoroké. Van egy porosodó S51N-em, az 3300 forint, a Pannonia 4*1446=kb. 5800 egy évre.


@Jolinar: nem biztos hogy el lehet játszani, de egy próbát megér. Én is többet fizettem be a lemotorozottnál, kb. 10 órát, ami ugye több mint amennyit levezettem, de kevesebb az elméletileg kötelező minimumnál. Ez már másfél éve volt, az ismerősöm felesége (aki az iskola ügyeit intézi, a férje az oktató) kérdezte mennyit szeretnék befizetni, mondtam hogy 10 órára van nálam most pénz, azóta sem panaszkodott senki hogy fizessek még.

Kresz, rutin és városi kell, eü nem, orvosi az szabadon választható (ha nem csinálsz újat, akkor automatice beírják a jelenlegi orvosi érvényességet).

2011. dec. 17. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
A kalkulátorokat nézegettem, mert kíváncsi voltam 1-2 típusra, de olyan adatokat kérnek, amiről fogalmam sincs, pl. a motor rendszáma.
2011. dec. 17. 16:26
 10/19 anonim ***** válasza:

@K G:

Nagyon jó, köszönöm. Akkor csak a kresz jelent többletköltséget az átképzéshez képest (bár tavaszra lehet, hogy már arra is kelleni fog, ki tudja). Én 3 éve kérdezgettem körbe az iskolákat, minimum 130-at mondtak itt Pesten. Mondjuk lehet, hogy szerencsésebb lenne vidéken tanulni, ne itt sodorjanak el vizsgán. :D

2011. dec. 17. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!