Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha valaki parkolólálpával...

Ha valaki parkolólálpával megy és észreveszik a rendőrök akkor azt leintik és megbüntetik vagy csekket küldenek?

Figyelt kérdés
2011. dec. 23. 21:56
 1/8 bánomisén ***** válasza:
Mi az a parkolólálpa? Parkolólámpa akar lenni? Mert olyanról meg még sosem hallottam. A helyzetjelzőt akartad mondani?
2011. dec. 23. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Jah igen a helyzetjelzőt akartam írni
2011. dec. 23. 22:18
 3/8 Beviz Elek ***** válasza:
44%

Én friss jogsival az Andrássy úton mentem végig éjszaka helyzetjelzővel. A kocsit aznap vettem, a jogsi friss volt és a kapcsolók piszkálásánál fontosabb volt, hogy az ÉJSZAKAI (XD) forgalomban figyeljem a többi autóst. (Hát igen, vidéki jogsival beszabadulni Pestre...)


Szóval elindultam az Andrássy-n, tele rendőrökkel (nem tudom hogy hova mentek, de körülöttem 5 rendőrautó volt), majd félúton feltűnt, hogy éjszaka helyzetjelzővel közlekedek. Persze nem mertem felkapcsolni, mert gondoltam észreveszik, hogy hirtelen milyen fényem lett :D

Elmentem a Teréz krt-ig, majd a zebrán átengedve a gyalogosokat mentem tovább (persze mivel annyi rendőr volt körülöttem, nagyon türelmes akartam lenni, a rendőr dudált, hogy menjek el az emberek között).

Kicsit elhúztam a rendőrök elől, felkapcsoltam a lámpámat és úgy folytattam az utamat.


Ez életem első pesti vezetése. (azelőtt vidéken lenyomtam vagy 200 km-t)

2011. dec. 23. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nem értem.

Este? Lakott területen kívül, belül? Vagy csak úgy?

2011. dec. 23. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
95%
Nappal lakott területen belül nem kötelező a lámpa. (sajnos) Így itt használhatod. Sötétedés után kötelező, így nem használhatod a helyzetjelzőt. Lakott területen kívül minden esetben kell a lámpa, így ott sem használhatod..
2011. dec. 23. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Elviekben figyelmeztetnie kellene mindössze.

Gyakorlatilag a pénzbüntetésről szól manapság a "szabályok betartatása" és ha egy original elsősegélydoboz lejáratáért (gondolom 2 év alatt megavasodik a géz) bünti jár akkor hogyan is gondolhatod,hogy egy ekkora ziccert kihagynának?

Helyszíni bírság,ami csekkes befizetést takar.

Utólagosan csak gyorshajtási illetve parkolási bírság csekkje jöhet,efféle nem.

Más kérdés,hogy a zsaruk közt is akad jócskán figyelmetlen,megfáradt,hányaveti,elfásult,felületes,nemtörődöm stb. - pár ilyennel találkoztál már amint olvasom.

Boldog Karácsonyt!

2011. dec. 24. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%
Nem értem miért nem akarod használni a tompítottat ez az előírás kapcsold fel és akkor nem kell ilyenenek gondolkodnod hogy megbüntetnek e.
2011. dec. 24. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha arra gondolsz, hogyha helyzetjelzővel észrevesznek éjszaka, hát én mikor véletlenül úgy mentem, jött szembe velem egy rendőrautó, villogott a reflektorával, nem vágtam le, hogy mit akar és mentem tovább. Majd megfordult, utánam jött és levillogott, hogy álljak félre. Igazoltatott, meg figyelmeztetett, hogy helyzetjelzővel közlekedtem. Nem büntetett meg. Leellenőrzött engem és az autót és már mehettem is tovább.
2011. dec. 25. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!