Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Tudom e üzemeltetni, hagyomány...

Onedin kérdése:

Tudom e üzemeltetni, hagyományos gázpalakról. Az autómat, és mi kellene hozzá, hogy így müködjön?

Figyelt kérdés
2011. dec. 24. 16:38
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem nem. Az autógáz tartályok tuti brutálisan túl vannak méretezve merevség szempontjából, szerintem minimum 1 nagyságrenddel nagyobb erő kell azoknak a sérüléséhez, mint egy sima PB palacknak.
2011. dec. 24. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
46%

Tudod..


Folytószelep kell, meg a karbi átalakitása, a hivatalosabb oldalát már inkább nem is részletezem.


Hátránya:


Lehet, hogy olcsóbban járszvele, de 4-5 év múlva kidobhatod a motort, mivel a keletkező vízpára miatt belülről rohad szét az egész blokk.

2011. dec. 24. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Tudod mert amikor még nem lehetett hivatalosan gázüzemre átalakítani az autókat akkor gázpalackkal csinálták. Nem hiszem el hogy nem hallottál még erről :D

De szerintem a gázpalack nem szabályos.

2011. dec. 24. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
46%
targoncák is mennek arról.
2011. dec. 24. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Tudod mert amikor még nem lehetett hivatalosan gázüzemre átalakítani az autókat akkor gázpalackkal csinálták. << pont ezen van a lényeg : "nem hivatalosan"


A targoncák pedig ritkán rombolnak 130-cal autópályán.

2011. dec. 24. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
És mi van ha nem 130-al mennek?
2011. dec. 24. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Azért egy targoncánál kisebb a rizikófaktor, egyrészt nem közúton közlekedik, másrészt nem megy 20-25km/hnál gyorsabban. Nyilván kisebb a sérülés kockézata, mint egy közúti forgalomban levő autó esetében.
2011. dec. 24. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Lehet, nem egy Uaz-t láttam már simán gázpalackról menni.

De gazdaságos? Drágább a pb gáz mint a benzin.

Akkor már érdemes nézni egy bontott gázszettet és azt beszereltetni egy szakival, akár nem hivatalosan is ha nem ér annyit a kocsi.

2011. dec. 24. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Felrakják a palackokat teherautokra és viszik. Mondjuk 90-nel. Az is karambolozhat. Vagy berakok egy palackot egy S8-as audiba aztán megyek 270-nel disznóvágásra. Oly mindegy.
2011. dec. 24. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

De ha megraknak egy kamiont Pb palackkal, azt nem bízzák rá akármelyik suttyóra. Ahhoz minimum PÁV+ADR kell.


De mondhatsz az enyémnél jobb indokot, miért kell a gázos üzemeléshez gáz-szettet beépíteni tartállyal együtt, miért nem legális a PB palackos üzem.

2011. dec. 24. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!