Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Vezérműszíjat ajánlatos lenne...

Vezérműszíjat ajánlatos lenne kicserélnem?

Figyelt kérdés
Nemrég vettem egy mamától egy 98-as évjáratú suzuki swiftet,garantált 60.000km van benne és rendszeresen szervizelte. Az autót átnézettem,nem kellett hozzányúlni olajcsere és olajszűrő kivételével. Elvileg 100.000km-enként kell cserélni vezérműszíjat,de az még odébb lesz,nem lenne érdemes esetleg kicserélni amiért 13 éves az autó? Várjak még és kb. 95000km-nél cseréljem ki a vezérműszíjat?
2011. dec. 25. 21:29
 1/9 anonim ***** válasza:
Amíg nincs vele gond, vétek megbontani, ha tényleg annyi az annyi. Biztonságért megfelelő, megbízható szakemberrel (nem sarki kókler!) megnézetni, de ha tényleg csak 60e van benne, akkor felesleges. Lesz így is épp elég "csinálnivaló" azon a gépen...
2011. dec. 25. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Értem. Mire gondolsz mit kell majd rajta csinálni?
2011. dec. 25. 21:37
 3/9 anonim ***** válasza:
Azt te fogod észrevenni, de helyből elkezdeném nézegetni a futóművet, lengéscsillapítókat, valamint az összes gumi- és műanyag alkatrészt. a 13 év még akkor sem múlik el nyomtalanul, ha végig garázsban állt a kocsi...
2011. dec. 25. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 atilis ***** válasza:
Ezek a szijak nagyon sokat kibirnak. De az autó kora már indokolja a cserét. Szerintem érdemes kicseréltetni, csak azért, hogy megnyugodjon a lelkiismereted, mert egy teljes motorgenerál többe fog kerülni. Egy szett ára görgővel 15 ezer forint, a beszerelési munkadij is kijön 5 ezerből, meg akkor már érdemes a vizforgatót is megnézetni, mert olyankor azt is szokták cserélni, hogy kétszer ne kelljen feleslegesen megbontani. Azt nem irtad, hogy 1.0, vagy 1.3 de a gyertyákat is érdemes átnézetni, illetve ha 1.3 akkor a szelephézagokat is állati kell. A fékrendszeren sem érdemes spórolni, érdemes a betéteket, tárcsákat megnézni, bár, az öreg mami nem hiszem, hogy sokat használta. Küszöbök alját is nézd meg, mert ezeknél már kezdi a rozsda pedzegetni, de ha szerencséd van, akkor nem. Nagyjából ezeket nézesd át.
2011. dec. 25. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
1.0-res,3 hengeres,a futoművet is átnéztük,megrángattuk a kerekeket,féket szétszedtük,ékszíj is szinte tiszta új,gyertyák is jók,a hűtővízhez sem kellett vizet vagy fagyállót tölteni,fékpofa is jó,rozsda egy gramm sincs rajta,még a gyári alvázvédő van rajta,tehát nincs lefedve a rozsda. Egyébként most lett műszakiztatva gondolom azért nem kellett hozzányúlni,mert minden jó rajta (kop-kop). Csak ezen filózok hogy a vezérműszíjcserét meddig halogathatom.
2011. dec. 26. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Gumikat kellett még venni hozzá,mert a gyári már kezdett "avasodni",meg ablakmosólapátot. Egy hibát viszont még észleltem benne,ez nálam jött elő hogy a hátsóablak párátlanítónál csak a felső 2 szál fűti az ablakot,és elég bosszantó hogy párás hátul az ablak. Az elektronikus csatlakoztatását megnéztem és jól összevan csatlakoztatva akkor mi lehet ott a gond?
2011. dec. 26. 09:05
 7/9 anonim ***** válasza:
Az hogy valahol el van szakadva a fűtőszál az ablakon lehet kapni ilyen fűtőszál javító készletet.
2011. dec. 26. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A vezérműszíj - mivel műanyagból van - öregedik. 13 évesen már nem biztonságos, a gyári előírások is bizonyos futásteljesítmény vagy idő után írják elő a cseréjét - ez az idő pedig biztosan kevesebb, mint 13 év. Éppen ezért célszerű most kicserélni, lehetőleg teljes szettben (nem tudom, a Suzukinál kell-e mellette vízpumpát is cserélni). Sajnos ennyi idősen már bármire képes a szíj.

Az ilyen "nagypapaautók" esetén jellegzetes hibák szoktak előjönni: elöregedett gumi/műanyag alkatrészek, vasig kopott kuplungtárcsa (a sok városi araszolgatástól), illetve néha egészen meglepő olajsár van a forgattyúsházban. Ezt általában az okozza, hogy keveset mennek vele, az olajat nem cserélik évente, csak a megadott futásteljesítmény után, ezért a kenőanyag néha 2-3 évig áll benne, közben pedig a gyakori hidegindítások miatt benzint, vizet és minden egyebet kap. Ezekre a hibákra kell csak odafigyelni, amúgy nem is rossz választás a keveset használt autó idős tulajtól.

2011. dec. 26. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ha használt autot veszel cseréld le a vezérműszíjat meg az olajat. Nálam ez alap. A bla bla meg ez meg az volt csinálva vele dolgokat elengedem a fülem mellett.
2011. dec. 26. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!