Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan kell egyesből úgy...

Hogyan kell egyesből úgy kettesbe váltani, hogy az autó ne ugráljon? Többi lent!

Figyelt kérdés

2 éve van jogsim, de ritkán van lehetőségem vezetni!

Hogyan emeljem a kuplungot? Vagy tartsam meg? Nem tudom!


Még egy kérdés!

Hogyan kell feljönni emelkedőről kézifék behúzása nélkül, úgy hogy ne guruljak vissza?


Nekem ezeket nem tanították meg, vagy csak testben voltam ott! :)


Tudom hogy ti eltudjátok nekem magyarázni, hogy legközelebb ha autóba ülök akkor ne rángasson!


Nagyon szépen köszönöm! Boldog Karácsonyt!


2011. dec. 26. 17:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Kuplungot ne enged ki hirtelen,csúsztasd mindig egy kicsit ha pl emelkedőn akarsz megálni. De nem értem hogy adtak neked jogsit?:)
2011. dec. 26. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Egyből kettőbe:

a kellő sebesség elérése után kuplung tövig be, váltasz kettesbe, kuplung lassan fel enyhe gázadás mellett.


Emelkedőt gyakorold, kis gáz mellett csúsztatott kuplung. A cél az, hogy a motor se fulladjon le, a kocsi se csússzon vissza..:) Ha van rá lehetőséged, keress valami félreeső emelkedőt, és gyakorold be.

2011. dec. 26. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Nem sokat érsz azzal, amit leírnak. Magadnak kell megtanulni . Csak gyakorlással fogsz rájönni a megfelelő pedálhasználatra.
2011. dec. 26. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! Én mindent így csináltam ahogy leírtátok! :)


őőő hogy adjak kis gázt emelkedőnél? Akkor visszagurulok! Ha a bal lábam a kuplungon van, a jobb a gázon, akkor visszagurulok. 1.4-es autóról van szó, szóval lehet kicsi, és azért nem megy?


Nem igen tudom gyakorolni! :/

2011. dec. 26. 17:53
 5/11 A kérdező kommentje:

ma 17:52


Igen, tudom! :/

De ritkán van rá lehetőségem!

2011. dec. 26. 17:55
 6/11 anonim ***** válasza:
emelkedőn:kuplongot fogáspontig és egy pici gáz és meglátod nem fogsz visszagurulni
2011. dec. 26. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
ezért tanítják a kézifékes indulást. Gyakorlással(!) megtanulhatod, hogy miként kell a lábad kifordításával egyszerre fékezni és gázt adni, de azt javaslom, h. inkább maradj a kéziféknél.
2011. dec. 26. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

érdekes, hogy az oktatód nem tanított meg rendesen váltani és kézifékkel elindulni... hogy a csába mentél át a forgalmi vizsgán? komolyan eszem megáll, hogy az ilyenek elsőre átmennek, akiknek meg van némi tehetségük, azt harmadjára engedik át 9 hibaponttal....


váltani úgy kell, h tövig benyomod a kuplungot, váltasz, utána szép lassan leszállsz a kuplungról.

emelkedő: ha nem olyan nagy, akkor addig engeded a kuplungot ameddig meg nem tartja az autót, és utána gázt adsz. ha nagy, akkor a kéziféket addig tartod behúzva ameddig gázadásnál le nem ül egy kicsit a verda segge :D


ja, és persze tökjó, h elméletben elmagyarázzuk, viszont gyakorolni kell, hogy menjen. ameddig nem vagy biztos magadban, addig csak olyannal ülj kocsiba, akinek van jogsija, és kérd, h szóljon, ha nem jól csinálsz valamit.

2011. dec. 26. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Bírok váltani, meg rendesen szépen vezetek egyedül is, ezzel nincs baj! Csak esztétikai hibák vannak! Ebben kértem a segítségeteket, amit tudom hogy gyakorolni kell!


Köszönöm a válaszokat!

2011. dec. 26. 20:29
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

szia, mindegyik válasz értékes,de úgy érzem mindből hiányzik egy apró fontos pillanat!

A lényeg a "2011-12-26 17:53"-es 'komment'-edben van!

A jobb lábad NEM a gázon van,hanem a féken!!! S így nem gurulsz vissza!!! Akkor lépsz át a gázra,amikor a kupplungpedált lassan felfelé engedve érzed,hogy vinné az autót -halkul a motor,vagy pici mozdulás a kasztnin-, s onnan már a Tiéd!!!

jó utat,sok gyakorlási lehetőséget-üdv

2012. jan. 7. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!