Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hozzáértők és azok segítségét...

Takygabor kérdése:

Hozzáértők és azok segítségét kérem most akik ismerik a lenn említett típusokat. Szerintetek Mercedes 190e vagy Suzuki Swift? Részletezem.

Figyelt kérdés

Keleti vagy nyugati? Természetesen használtan. Ne nézzétek a vételi árukat, csak az, hogy mibe kerül fenntartani. Mellesleg az általam megnézett típusok NAGYJÁBÓL egy árban vannak. Hozzáteszem az első saját autóm lenne.20 éves vagyok. Bejelentett állással rendelkezem. Azért kértem segítséget, mert nem tudok dönteni. autótulajdonos ismerősöknek, munkatársaknak majdnem mindenkinek nyugati autójuk van, (BMW, MERCEDES, VOLKSWAGEN) a családban élők zöme pedig keleti autóval rendelkezik (Suzuki, Hyundai)

Érvek a következők:

Nyugati autó tulajdonosok: minőség, megbízhatóság!!

Keleti autó tulajdonosok: alacsony fogyasztás, olcsó alkatrész!!


Remélem értitek mit szeretnék mondani.


Kérlek segítsetek.



2012. jan. 1. 11:47
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

ÉN mindenképpen a mercit venném.


Nagyobb, kényelmesebb, a 190E-t konkrétan fillérekből lehet fenntartani - ha dízel akkor 4-500e km-t megy el a motorja gond nélkül - nem véletlenül használták németországban taxiknak.


A Swiftből az új egy nagyon nagy kalap sz@r, sokat fogyaszt, egyáltalán nem olcsó a szervízelése, kicsi, kényelmetlen és megbízhatatlan is.

A régi fajta swift (bár gondolom nem ebben gondolkozol) azt leszámítva, hogy kicsi, kényelmetlen és fapados legalább műszakilag egy nagyon megbízható szerkezet és dettó fillérekből lehet fenntartani.


Ergo ha CSAKIS a fenntartási költség számít, akkor E190-ből kell keresni egy szép, nem "zöldségesmerci" kategóriás karbantartottat.

Ha a vételár is számít akkor régi Swift.


Új swiftet semmiképp.


A MO-n kapható autó pedig "sajnos" nem keleti autó, hanem Magyar autó. Én vezettem eredeti JAPÁN swiftet, hát a márkajelzésen kívül semmi köze a magyar swiftekhez...

2012. jan. 1. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
190-E megbízható, komfortos és fillérekbe kerül az alkatrész.
2012. jan. 1. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Ez a kérdés nevetséges. Mercedes-t, vagy Suzukit? Ne viccelj már..
2012. jan. 1. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Nem feltétlen nevetséges a kérdés, pl. én nem vennék pl.: 90-es évek eleji 500-600 SE mercit, mert nem tudnám fenntartani (pedig abból is van 5-600e forint környékén sok eladó!)


De a kérdésben szereplő kritériumokkal én 190e-t vennék szuzki helyett.

2012. jan. 1. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
0%
Meg akkor miért pont Suzuki könyörgöm? Ez égő a Mercivel, ilyen összehasonlítást. Akkor már miért Toyota, vagy honda, vagy mittomén, de miért pont a Suzuki a másik alternatíva? Egyszerűen nem tudom felfogni.
2012. jan. 1. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Nehéz kérdés,hogy a szívedre vagy az eszedre hallgass.

Egy húszon éves merci fenntartása biztos,hogy többe kerül,mint egy fele annyi idős suzukié.De,ha a merci egy jól karbantartott,felújított tip-top autó akkor azt válaszd.Itt csak a fogyasztás fog többlet költséget jelenteni,mert a merci nem fogyaszt keveset.(kivéve ha diesel)Nekem volt 190 mercim 2.0 cm3.Nagyon szerettem,de sokat kellett rákölteni és nagyon sokat fogyasztott.

Jelenleg egy suzuki swiftem van.Nem szeretem annyira mint a mercit,de jelenleg ezt a típust tehetem csak meg.Fogyasztása városban 5 liter körül van,alkatrészt szinte soha nem kell hozzá venni,olcsón elvisz A-ból-B-be.

Neked kell tudnod,hogy mennyi pénzed van egy autó fenntartására.Ha csak minimális akkor suzuki,ha kicsit több akkor a merci.Én ,ha helyre jövök anyagilag akkor ismét mercit fogok venni,bár nem 190-est hanem 124-est.

2012. jan. 1. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Utolsó:


Haverom most cserélte le a 4 éves Suzuki SX4-et 123-as dízel mercire (mert nem bírta a törlesztőt), de őszintén mondja, hogy nem bánta meg, sőt!


Öregebb és nem "csillog úgy" belülről sem, mint a szuzka, de 5(!!!) liter gázolajjal jár 9 liter benzin helyett és szeptember óta 4 db izzítógyertyát vett bele újat 2500 ft / db áron.

Cserébe a 190 centijével is kényelmesen elfér benne, család is belefér és mivel egy egész jó állapotút fogott ki kívülről is "csinos".

2012. jan. 1. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Csak az a baj,hogy kevés a jó állapotú öreg merci.Amelyik szépen fel van újítva,annak el is kérik az árát.

A suzukiból sokkal nagyobb a választék,ezért könnyebb jó áron-jó állapotút találni.

A munkatársam 1 évig keresett egy megfelelő 190 Mercit,mire talált elfogadható példányt.Csak annyi volt az elvárása,hogy szépen karbantartott,szervizelt legyen.

Én 2 nap alatt találtam olcsó,hibátlan,extrás swiftet mikor venni akartam.Szerencsére dögivel van belőle eladó példány,és hamar sikerült is találnom megfelelőt.

2002-es,1.3 16V-motorral,tip-top állapotban,klímán kívül teljes extrás,mindezt 350ezer Ft-ért.

2012. jan. 1. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Extrás, de klíma nincs benne? Nyáron nagyon fogod bánni. Amúgy természetesen meg lehet venni a Suzukit, de azért a jövőre is gondolni kell, pl. egy esetleges baleset bekövetkeztekor lévő esélyekre. Nekem mercim van, igaz kell rá költeni néha és az alkatrész elég drága sajnos, de nekem még így is jobban megéri. Persze kinek a pap, kinek a papné. Suzukit akkor ajánlanám, ha tényleg a fogadhoz kell verned a garast, mert az amúgy tényleg egy megbízható autó, környezetemben aki olyannal jár, mind elégedett vele, a maga módján jó autó, megbízható. De megteheted, hogy merciben gondolkozz, pláne 20 évesen, hát akkor én nem vennék Suzukit. De egyébként kedves kérdező újabb évjáratban, vagy régiben gondolkozol?
2012. jan. 1. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
A klíma nekem nem volt fontos,mert a szemem begyullad tőle.De igazad van,mint fentebb én is írtam,ha egy mercit fent tud tartani inkább azt vegye meg.Én is csak azért vettem suzukit,mert most sz@rabbúl megy ,de kellett egy megbízható autó.
2012. jan. 1. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!