Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ügyvéd által autó?

Ügyvéd által autó?

Figyelt kérdés
Két nap múlva megyek ügyvédhez egy ismerősömmel aki eladja nekem a lízinges autóját ügyvéd által.Még 14 hónapot kéne fizetni havi 20 ezerrel.Én mivel hitelképtelen vagyok örültem az ötletnek.De egy kicsit félek.Mi az ami szerepeljen a papírban?Ha a törlesztésnek vége biztos át lesz íratva a nevemre?Én tutira tudom havonta fizetni neki,csak szeretném bebiztosítani magam.Amúgy egy ügyvéd mennyiért vállal egy ilyen papírt?Sok kérdés egyszerre tudom.Előre is köszönöm.
2012. jan. 1. 19:03
 1/5 anonim ***** válasza:
hát egy ilyen papír kitöltést 10 de max 20ezer forint ügyvéd által, ez az ügyvédesdi jó ötlet, de mikor ki lesz fizetve a kocsi majd megint kell az eladó segítsége, hogy bemenjetek a bankba és akkor neked legyen eladva a kocsi
2012. jan. 1. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Azt remélem tudod, hogy egy ilyen papír csak arra jó, hogy a s3gged kitöröld vele?


Ha bármi miatt valaki vinné az autót (pl. behajtó tartozás miatt vagy akár az "ismerősöd" akkor te nem tehetsz semmit, mivel papíron az ismerősödé marad a kocsi, az ügyvéd előtti papír meg kb. annyit ér, mintha ő szóban megígérné neked, hogyha fizeted a részleteket a lejáratkor átiratja az autót - azaz semennyit.

2012. jan. 1. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ötletnek jó, kb. másnak nem is. És még véletlenül se csináld meg, hogy a srácnak adod a pénzt. Adja oda a csekket, vagy a bankszámlaszámot, és a banknak fizessed!!!
2012. jan. 1. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
én is akartam így kocsit venni, de az eladó nem ment bele mert az eladó azt mondta mindenképp le kell kerüljön a nevéről a kocsi. Bezzeg munkatársam jól járt mert ismerősétől szinte harmadáron vette át így a kocsit
2012. jan. 1. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ja, csak ha simlis (Vagy adós) az eladó akkor 2 hét múlva vagy ő vaqy egy behajtó kiveszi alólad az autót és az ügyvédi papírral kitörölheted.
2012. jan. 1. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!