Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi a véleményetek a 4 évszakos...

Mi a véleményetek a 4 évszakos gumikról?

Figyelt kérdés

Szóval, idáig volt külön nyári garnitúra és téli garnitúra. 6-6 szezont mentek szóval már 6 éve ezek vannak. Most lekéne már cserélni őket, csak hát nincs sok pénz rá, és szart

Nemakarok venni, ezért azon gondolkoztam hogy jobb minőségből vennék 4 évszakosat. Csak nemtudom mennyire kopnak, hány évet birnak ki , és hogy tudja e azt a tapadást biztositani , mintha cserélgetném. Egy Peugeot 206 osra kéne , évi 10.000 km-et megyek vele.


Válaszokat előre is köszönöm


2012. jan. 3. 01:17
 1/5 anonim ***** válasza:
Hát. Talán.. Bár nem véletlenül csinálnak külön téli és nyári gumit. Biztos nem véletlen a 4 évszakos gumik gyártása sem, de én már csúsztam meg és álltam keresztbe úton azért, mert nem volt téli gumim időben és azóta rohadtul odafigyelek az ilyesmire. De egyébként személyautóra biztos nem raknék 4 évszakosat. Az buszokon meg teherautókon jó, mert nagyon nehezek és úgyse mennek gyorsan. De a te könnyű kis autóddal elég egy kanyar elnézése és máris az árokban köthetsz ki. Velem fordult elő egyszer h 3 utasommal elnéztem egy kanyart, ha nincs a jó Michelin A4 téli gumi, az árokban landoltunk volna!
2012. jan. 3. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem vennék. Inkább egy jó nyárit. Amilyen telek vannak mostanában... Én megértem a 7 fok alatt megkeményedik a nyári gumi stb... de olvastam összehasonlító teszteket ahol a minőségi nyári gumi jobban viselkedett télen mint a no name távol keleti téli gumik. Sőt nem egyet be is tiltanának belőle.
2012. jan. 3. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Évekig közlekedtem 4 évszakos gumikkal, kisebb hóban még a hegyekbe is felmentem vele. Utána volt téli gumim, a különbség érezhető volt. Ha van rá keret, persze szerencsésebb külön nyári és külön téli garnitura.
2012. jan. 3. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A 4 évszakos sose jó,nyáron kopik télen csúszik nekünk is volt az autón gyűlöltem mindíg pedig Continental volt de egy rakás sz_r volt.Én nem vennék inkább egy nyári szettet vennék és gyűjtenék a télire.
2012. jan. 3. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, akkor maradok énis a 2 garnitúránál:)
2012. jan. 3. 15:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!