Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » K. G. ha vagy légyszi segíts!...

K. G. ha vagy légyszi segíts! Mit csináljak azzal a (Lada) féknyereggel, aminek be vannak szorulva a dugattyúi?

Figyelt kérdés
Már próbáltam, hogy bnőm kinyomta a féket, kijött a dugattyú, fújtam rá csavarlazítót, visszatoltam fogóval és ezt ismételgettük de még mindig szorul és 50 fölött ettól berregő hangot ad a kocsi meg melegszik a fék... Lehetr, hogy ferde a tárcsa is?
2012. jan. 5. 15:18
 1/5 anonim válasza:

Ha a tárcsa ferde lenne, akkor az a kormányzásra is kihatna szerintem! Próbáltad már azt, hogy a fékpofák két szélét, ahol bemegy a féknyeregbe kicsit megcsiszolni és bezsírozni?

Csak egy tipp!

2012. jan. 5. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
ha kinyomtad a munkahengert finom polirpapirral megcsiszolod a vakrozsdátol,piszoktol vékonyan bezsirozod és ugy rakod vissza
2012. jan. 5. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
ja és rendesen le legyen légtelenitve
2012. jan. 5. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
nem vettük ki teljesen a dugattyút, igazából azt sem tudom mekkora szóval kb 10mm-re jött ki aztán tovább nem mertem nehogy kiessen mert akkor vissza nem megy.. Fékezésnél érezni hogy nem egyenletesen fékez hanem "rángatva", egyszer erősebben egyszer gyengébben. A pedál nem ugrál.
2012. jan. 5. 16:01
 5/5 anonim ***** válasza:

Elsősegély:

Egy injekciós fecskendővel(tűvel) átszúrva a porvédő karmantyú gumit, kevéske fékolajat fecskendezünk a dugattyúhoz.

Ezután megdolgoztatjuk ki-be a a dugattyút.Könnyebben fog járni.


Normál szerelés : a dugattyút kinyomatjuk a helyéről,majd a dugót nagyon finom csiszoló papírral (rendkívül óvatosan) tükrösre polírozzuk. Ha bemaródások vannak rajta akkor kuka.

A furatot áttörölgetjük, az esetleges rozsdát polírozzuk.

Itt fennáll az utólagos fékolaj elfolyás veszélye,és ügye a fék nem játék!!


Korrekt szerelés(15Évre):

Komplett új féknyereg csere.

2012. jan. 5. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!