Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért nem indul melegen a motor?

Miért nem indul melegen a motor?

Figyelt kérdés
Van egy Simsonom hidegen szívatóval egy két rúgásra indul, de melegen sosem akar beindulni, ma is mentem vele 15 km et -kb leállítottam kb 5 percre aztán mentem volna tovább erre nem indult. rugdoshattam én ... tolásra is alig indult el , elég sokat kellett tolnom mire végre egyszer beröffent.
2012. jan. 6. 20:44
1 2
 1/14 anonim válasza:
Nekem is volt ilyen gondom. A gyújtó trafó csere segített rajta.
2012. jan. 6. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Aha köszi, esetleg ami fura, lehet itt még h mondta öcsém is h ment vele többet ő is leállított neki se ment, megnézte a gyertyát, és mondta hogy mintha a gyertyán is lenne anyag bőven, letakarította és máris indult, melegen is, lehet akkor a karbit megnézem még először.

Esetleg kondi hiba nem okozhatja ezt ?

2012. jan. 6. 21:28
 3/14 anonim ***** válasza:
a gyertya hézagot álitsd 0.7-0.8 mm-re és melegen is indulni fog!
2012. jan. 7. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
hmm, gyárilag 0,4 re kell nem ?
2012. jan. 7. 11:55
 5/14 Illés Béla válasza:

Hideg indításnál minden esetben szivatóval indítunk, ez azért kell, mert a hideg fémre(henger fala) lecsapódik a benzin egy része, ezért nem indul szivató nélkül, szivatóval pedig egy benzindúsabb keveréket kap, és 1 perc pötyögés után, mikor a henger kicsit melegebb lett, akkor szivató vissza így helyreáll az alap benzin levegő elegy, talán egy kis ideig még túl is van szivatva de ez nem baj mert legalább relatíve hideg hengerrel ha elindulsz jó sok kenése van, 200m után meg kitisztul a rendszer és meleg motorral, ideális kenéssel, jó aránnyal megy mint a szél, ezt csak azért írtam le hogy ne 1 mondatos választ írjak, mert ha ezt megértetted már magadtól is tudsz kombinálni.

A problémádról annyit hogy ha fehér a gyertya és száraz mikor kiveszed akkor sok levegőt kap, kevés benzint, ha őzbarna és száraz akkor jó, nálad üzemanyag van a gyertyán és a szine sem az igazi gondolom, úgyhogy sok benyát kap alapból, ezért is indul hidegen könnyen de melegen meg sok anyagot kap. Megoldás, súbertűt a tompa vége felé feljebb teszed egy rovátkával, kitisztítod a légszűrőt, hogy azt is kizárd hogy kevesebb levegő jut a szívócsonkba mint, amennyi mehetne. Ha nem értesz hozzá akkor meg vegyél egy gyári értékekre beállított karbit.

2012. jan. 7. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Illés Béla válasza:
bocsi magát a súbertűt lejjebb teszed ,egy feljebbi rovátkába, így pontos a dolog
2012. jan. 7. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Illés Béla válasza:
ha van egyéb észrevétel szóljál
2012. jan. 7. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Illés Béla válasza:

ja és gyárilag 0,4

ha jó a gyújtásod, jó minden akkor ritkán fordul elő hogy gyertyahézag helytelen beállítása miatt nem indul, ez sztem csak ilyen elterjedt dolog, hogy bármi van gyertyahézag, sok hozzá nem értő ezt mondja, de azok tipikusan a napi 2km-t motorozó simsonosok, akik, ha van vmi megütögetik a gyertyát, beindul megint a moci és fel sem fogják hogy talán nem az ütögetéstől javult meg hanem kiszellőzött a henger ideiglenesen....

2012. jan. 7. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Értem, köszi akkor a súbertűn állítok, amúgy azért az erős volt hogy ha nem értek hozzá vegyek egy jól beállított karbit.Mintha egy eladót hallanék. De amugy nagyon köszi a válaszod.

A gyertyárol még annyit hogy szine szép őzbarna de sok rajta az anyag mind1 a karbin tuti állítok.

2012. jan. 7. 19:06
 10/14 Illés Béla válasza:
Magamból indultam ki, mert pár hónapja én sem értettem hozzá aztán csavargattam tekergettem és mégsem volt jó, aztán elvittem szerelőhöz és kiderült hogy szét volt furkálva a karbi úgy meg persze hogy nem tudtam beállítani.
2012. jan. 8. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!