Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogy lehet házilag felsavazni...

Hogy lehet házilag felsavazni egy régi akkumulátort?

Figyelt kérdés
2012. jan. 7. 12:24
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Először is mindent el kell belőle távolítani, nem maradhat benne az előző elektrolit maradványa. Ha ez megvan, akkor venni kell akkusavat. Ez általában előre beállított koncentrációjú, nincs vele baj. Ezt szépen beleöntöd egyesével a cellákba. Közben nem nézel bele felülről, mert nem egészséges. Mindig úgy kell feltölteni, hogy ellepje az elektrolit a lemezeket - de a legjobb az, ha tudod, hogy mekkora mennyiség megy bele, aztán annyit próbálsz beleerőltetni. Hagyod vagy egy órán át, hogy pezsegjen, ha olyanja van, illetve rendesen átnedvesedjenek a lemezek, befolyjon mindenhová az elektrolit. Ha ez megvan, lehet tölteni, onnantól semmi különleges kezelést nem igényel: ha lemerül, töltöd, ha elfogy az elektrolit, ioncserélt vízzel pótlod.
2012. jan. 7. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
79%
Nem sok értelme van. Nem a sav megy tönkre a régi akkuban. :)
2012. jan. 7. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Akkor mi?
2012. jan. 7. 19:54
 4/9 A kérdező kommentje:
Akkumulátor savat honnan lehet venni?
2012. jan. 7. 19:54
 5/9 anonim ***** válasza:

Autósboltban árulnak. De elárulod, miért akarod felsavazni?

(ritkán szokott sor kerülni rá, hogy régi akkut savazzon fel az ember, nem tudok olyan problémáról, aminek ez lenne a megoldása)

2012. jan. 7. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Esetleg ha felborul, és kiömlik a sav. Normál folyadékcsökkenésnél csak desztvíz kell. (A kénsav nem párolog, csak a víz)

Ha meg gyengít az aksi, újat kell venni.

2012. jan. 7. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nem kocsiba akartam csak úgy egyszer hátha szükség lesz rá amúgy azért menet tönkre mert tavaj egész télen nem ártam a kocsival.
2012. jan. 7. 21:14
 8/9 anonim ***** válasza:
Így már értem. Csak azt nem értem, hogy hová tűnt belőle az elektrolit, hogy savazni akarod? Korábban nem volt benne?
2012. jan. 7. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Volt csak biztos elpárolgott vagy nem tudom csak azt mondta valaki hogy minek vettem új akkut amikor 2000Ft-ért felsavaznák és ezért gondoltam hátha meglehetne csinálni de már 1 éve nemnyúlt hozzá senki úgyhogy nem tudom lesz-e siker.
2012. jan. 8. 14:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!