Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A dugattyú gyűrű méretét a...

A dugattyú gyűrű méretét a dugattyú átlója határozza meg?

Figyelt kérdés
Vagyis, hogyha teszem azt, egy 100 ccm-es motornak a dugattyú átmérője 100 mm, akkor 100 mm-es gyűrű kell hozzá? Vagy hogyan tudhatnám meg, hogy mekkora gyűrű van a motorban, hogyha szét van szedve a motor, és a dugattyún semmit nem ír. A motor egy Cagiva City 50-es.
2012. jan. 8. 16:47
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Igen, de inkább átmérőnek mondanám, átlója a szögletes idomoknak van.

Olyan mérető gyűrű kell, amit ha beteszel a hengerbe, úgy 2-3 tized hiányzik hidegen a teljes záráshoz.

Azért ne felejtsd, hogy van vastagságuk is, motoronként különböző lehet..

2012. jan. 8. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

100 köbcentin motorba nem nagyon férne el a 100 mm-es dugattyú. :)

Hengerfúrat átmérőt kell mérni, de ne egy mérőszalaggal próbáld. 1-1 túlméret (felújítás) + 0,2-0,25 mm-t szokott jelenteni,

2012. jan. 8. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
A hengerfurat átmérője, illetve a hozzá való dugattyúátmérő és gyűrűméret összetartozó fogalmak. Vagyis a hengerfurat meghatározza a másik kettőt, a dugattyút sem lehet akármilyen hengerbe szerelni, a gyűrű is csak egy konfigurációban dolgozik jól... De igen, a dugattyú átmérője megadja a gyűrű átmérőjét is. Viszont ismerni kell a motor vagy a dugattyú típusát is, mert a gyűrű keresztmetszete ettől függ.
2012. jan. 8. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Nos akkor végül a henger átlója adja meg a gyűrű méretét? Mert néztem robogó gyűrűket és 38-43 mm között voltak, és akkor nem a dugattyú átlója adja a gyűrű átmérőjét hanem a henger átlója?
2012. jan. 8. 18:07
 5/14 A kérdező kommentje:
Én csak gyűrűzni akarnám a robogót, és szét van szedve teljesen, dugattyú itt van mellettem a henger kint a garázsban, és csak egy rend új gyűrű kellene, és kellene tudjam, hogy mi határozza meg a gyűrű mm nagyságát? hogy a henger átlója vagy a dugattyú átlója?
2012. jan. 8. 18:10
 6/14 anonim ***** válasza:
Olvassad mán el azt 2-3 választ, amit kaptál. Mert benne van minden.
2012. jan. 8. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Az első hozzászólón jót röhögtem :)

Köszike.

ha tizedek lennének akkor kereszbe áll jóformán a dugó, de az biztos, hogy nem fog süritteni, tehát el se fog indulni hidegen :)

Átmérője, és sugara is van a kör keresztmetszetű tárgyaknak!! :)

Egy kib....aszott zseni... :)

ezért imádok itt nézelődni! :)

2014. nov. 21. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Olvasol és értelmezed is?

"Olyan mérető gyűrű kell, amit ha beteszel a hengerbe, úgy 2-3 tized hiányzik hidegen a teljes záráshoz."

A 2-3 tized nem a dugattyú átmérője és nem is gyűrűé!

Gyűrűhézagról van szó, ráadásul hidegen!

2014. nov. 21. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Igen én meg gépgyártás teknologus vagyok, és láttam már pár motort szétszedve, ha tizedek vannak, és igen okoska tudom, hogy a gyürű hézag, akkor ott nem lesz sürittés, mert a benzin elmegy mellette, hidegen. tehát ha nincs sürittés, akkor nem indul, így aztán egyből tüzet kell rakni a motor alatt, majd miután felhevült 100 fokra lehet indittani ugye??

Hát persze ez a normál üzem, hogy ez nem jutott eszembe én hülye, pedig mennyi motort össze raktam már, ezek szerint rosszul, mert mind indult hidegen tűzgyujtás nélkül.

2014. nov. 21. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Jó..

Szeretnék okosodni és megtudni, hogy mennyinek kell lenni a hengerbe betett gyűrű hézagának, természetesen hidegen, mert mérni csak azt lehet? Várom köszönettel válaszod, üdv:

2014. nov. 21. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!