Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szeretnék venni egy 1994-es...

Szeretnék venni egy 1994-es kiadású BMW E34 525 TDS autót, mivel 300 forintért tudok naftát szerezni bele (munkahelyről). Véleményeteket szeretném kikérni? Mennyire olcsó a fenntartása? És mlyen mégis az autó?

Figyelt kérdés
Most egy Audi A4 1.8T automata (1999-es kiadás) , benzines kocsim van,és nem birom tankolni,meg a fenttartása sem olcsó (alkatrészek marha drágák bele ) ,szóval ezt elszeretném adni,és inkább egy ilyen naftásra gondoltam. De véleményeteket szeretném kérni,akinek van tapasztalata . Nekem nem kell 1999 vagy újabb autó,azokkal már megjártam párszor...
2012. jan. 12. 08:00
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha a biztosítós dolgokra gondolsz akkor a BMW-nél ugyanannyiba kerül.Az üzemanyaggal jobban jönnél ki , kb ez a BMW fogyaszt 8-9 litert átlagban.
2012. jan. 12. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Drága az Audi fenntartása, és ezért veszel egy 18 éves BMW-t, hogy azzal majd marhára spórolni fogsz? Ezt te sem gondolod komolyan.

Astra F kategóriában nézelődj, ha spórolni akarsz.

2012. jan. 12. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Az 525tds nagyon jó kocsi. Volt, amikor kijött. Kortárs dízelekhez képest bazi teljesítmény, alacsony fogyasztás, stb. Az a baj, hogy később kiderült, nem sikerültek túl tartósra. Hidegen még a taposás gondolatára is hengerfejesek lesznek, ráadásul ezek már eléggé "modern" autók, ugyan úgy marha drágák lesznek bele az alkatrészek, mint az Audidba, és lépten-nyomon el fogja magát fosni valami. Ha már mindenképp dízel e34, akkor nézd meg inkább a sima 525td-ket, azok valamivel jobban bírják. Ha csak a nagy, német, dízel a megkötés, akkor szerintem sokkal jobban járnál egy w124-es dízel Mercedessel. Ahhoz olcsóbb az alkatrész, ráadásul sokkal tartósabbak. A 200d igazi tetű (75 ló 1.5 tonnára), a 250d városban már ok lehet, de ami szerintem a legjobb lenne neked, az a 300d, sima szívódízel, kicsivel 100 ló fölött. Van még 250d turbodiesel, és 300d turbodiesel (ez már 140-150 ló), azokat sem kell eleve elvetni. Olyan 6-700-ból lehet találni már tűrhetőeket. Viszont vigyázni kell, sok a volt taxi, meg a leharcolt szar. Viszont ha találsz egy jót, az még 10-20 évig autó lesz. Ha tényleg spórolni akarsz, akkor a legjobb átülni egy régi Swiftbe, de ezt gondolom te is tudod...
2012. jan. 12. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
én a helyedbe inkább vennék egy passatot 1.9 TDi 110 ló...
2012. jan. 12. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Lehet hogy olcsón tudsz gázolajat bele,de vigyázz,a "kannás" tankolással.. Vegyél egy jó öreg adagolós szívódízelt,annak nem árt a pancsolás.. ( Aztán meg ne bukj.) :)
2012. jan. 12. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ismerősnek W210-es 300D Mercije van('98as). Az elmegy mindennel, böffent egy kolbászosat és már ott sincs. Tényleg nem egy rakéta, de kb örök mint a nyomorúság..
2012. jan. 12. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Egy benzintemető után megváltás lesz a dízel!
2012. jan. 13. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!