Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A kressz szerint az előzés a...

Zsolti810113 kérdése:

A kressz szerint az előzés a vasúti átjáróban (András keresztes) és a közvetlenül azt megelőző útszakaszon tilos. Ha az előrejelző táblánál még szaggatott a vonal és csak az utolsónál vált záróra, akkor az első előrejelző táblánál még lehet előzni?

Figyelt kérdés
2012. jan. 12. 14:57
 1/4 anonim ***** válasza:
Az előjelző tábla még nincs közvetlenül a vasúti átjáró közelében, tehát ha más nem tiltja az előzést, akkor minden további nélkül lehet előzni.
2012. jan. 12. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
A "rend"-őre szerint a vasúti átjáró a 3 sávos táblánál kezdődik. Mivel nem volt nálam éppen kressz könyv és siettem is, kénytelen voltam belemenni a 3000-be és elhajtottam. A gond csak az, hogy azóta volt egy stop táblánál 2-vel kigurulásom szintén 5 !!! pontért (gyalogosgázolásért jár kb 6-7!!!), szóval lassan elveszik a jogsim, ha ez így megy tovább. Végülis csak évi 50.000-et vezetek balesetmentesen.
2012. jan. 12. 15:45
 3/4 anonim ***** válasza:

ma megelőztem egy lovaskocsit a vasúti átjáró előtt. az oktatóm oltott be, aztán miután befejeztem az előzést azt mondta, h ezért a vizsgán bukta van.

az első előjelző táblától érvényes az előzési tilalom.


szerencsére Bp-n nincs sok vasúti átjáró :D kellett nekem országúti vezetés óra :P

2012. jan. 12. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Nem kell, hogy sok legyen, elég egy is. Na meg, gondolom nem csak pesten fogsz vezetni a következő 50 évben. ;)

Egyébként kérdezed meg lszi az oktatódat, hogy ha a hivatalos kressz szabály szerint a "vasúti átjáróban és közvetlenül előtte nem lehet előzni", akkor az ELŐRJELZŐ táblánál ahol szaggatott a vonal miért ne lehetne? Az átjáró ugyanis az andráskereszttel határolt kb 3 méter.

Köszi

2012. jan. 13. 11:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!