Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha a 68 lóerős 1.5 dci motorom...

Ha a 68 lóerős 1.5 dci motorom ugyanaz, mint a 105 lóerős, és csak az ECU van máshogy megírva rá, akkor tulajdonképp azt a chiptuningot is el kellene bírnia, amit a 105-ösre lehet rakni, nem?

Figyelt kérdés
2012. jan. 12. 21:06
 1/7 anonim ***** válasza:
biztos lehetsz benne hgy nem birna ki a motorod.....a 2 motor csak max kivulrol egyforma....egy maskepp megirt ecu biztos hogy nem hoz ugyanabbol a motorbol +37lovat
2012. jan. 12. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Logikusan nézve apum 2005-ös 1.4-es peugeotja is 90 lóerős, akkor egy 1.5-ös dci miért csak 68? Azt mondták rá nekem pár helyen, hogy gazdasági okokból veszik vissza, illetve véletlenszerűen dobáltak párba kisebb befecskendezőket, de a legtöbb naggyal van, ami felépítésileg is ugyanazt a motort eredményezi, mint a 105 lóerős :/ Szóval annyit akartam kihozni a peugeottal, hogy ez 2 évvel fiatalabb motor, ráadásul nagyobb lökettérfogat, és egy aprócska turbó is segít neki.
2012. jan. 12. 22:21
 3/7 anonim ***** válasza:

Az A Peugeot benzines autó, az 1.5DCI pedig diesel.

Lehetséges hogy a 105 pacis 1.5Dci kombinálva van egy turbóval. Ha nincs, akkor pedig cseréld le az ECU-t és nézd meg mi történik. Ha nem jó, cseréld vissza.

2012. jan. 13. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Amennyire tudom, a 68 lovas fix geometriájú turbóval van szerelve, az erősebbek pedig változó geometriájúval.


Ezen kívül lehet hogy a 68-ason intercooler sincs. Bár erre nem esküszöm.

2012. jan. 13. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

renault 1.5dci 68 és 105LE-s ugyanaz?Badarság, a 105 lovason teljesen más turbó van!Felejstd el, jó az a 68 ló a clióba,ha nagyobb kasztniban van, akkor kissé gizda, de legalább nem büntet meg a rendőr. Meg lehet chippelni, kb nyersz vele 20-25 lovat,őszintén,van értelme?

azért 68Le,mert egy dieselnek nem kell nagy lóerejének lennie, elég oda az a 180 körüli NM ami abban a motorban alapban van!Én mentem ilyen kocsival, és szerintem szépen ahsogat,pedig nekem egy chippes 535d-m van,ami azért klasszisokkal erősebb kocsi,de nekem nagyon tetszett a 68Le 1.5dci clio!Ha nem cliod van akkor bocsi,megchippeltetheted,nem lesz semmi baja a kocsidnak,de NEHOGY A 105-ös motor programját töltsed rá otthon, sufnituning gyanánt!

2012. márc. 17. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nem a 105ösét tenném rá, itthon nem valószínű, hogy megberhelném, de a nyomaték az mindegy, nem? Elvégre a lóerő a nyomaték x fordlatszám / 5252, szal hiába ad le mondjuk 525 Nm nyomatékot, 1000- res fordulaton az csak 100 ló lenne, 7000-ren meg már 700 :D
2012. márc. 17. 21:35
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha jól tudom az 1.5 dci motor 1900 környékén adja le a max forgatónyomatékot.


Igazság szerint sok minden számít. Pl. kerekek átmérője, váltó kiosztása, hőmérséklet, guminyomás, súly és még sok egyéb tényező.

Én az egyik autóból amit hoztam be németből menekítettem defektjavító szettet, így nem kell pótkerék. mondjuk a gumit is olcsón szerzem így nem zavar ha tönkremegy a hab miatt, de egyébként ki is lehet vakargatni szépen. Aztán a guminyomást mindig figyelem, meg vannak apróságok..

2012. márc. 18. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!