Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Befagy a kocsim zárja. Valami...

Befagy a kocsim zárja. Valami házi megoldás?

Figyelt kérdés
Van, hogy a kulcsot be tudom tenni, de elfordítani már nem. Van, hogy a kulcs teljesen be se megy, csak félig. Azon kívül, hogy öngyújtóval melegítem, van valami másik olcsó megoldás arra, hogy ne kelljen megvárnom, hogy kiolvadjon?

2012. jan. 15. 14:28
1 2
 1/14 anonim válasza:
Esetleg egy vödör forró víz? :)
2012. jan. 15. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Hm. Ez komoly? burítsam le egy vödör forróvízzel? :D
2012. jan. 15. 14:33
 3/14 anonim ***** válasza:
Leheled...
2012. jan. 15. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:
Akár! Láttam már olyat, h ez be bevált:)
2012. jan. 15. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Lehet kapni jégoldót direkt zárakhoz. Nem egy nagy drágaság, pár száz forint. Én is beruháztam egyre és megérte.
2012. jan. 15. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Silicon spray asszem használ(persze fagyás előtt kell belefújni)Meg lehet venni tescos jégoldót, az is jó azt mondják. Legrosszabb esetben meg vödör forróvíz :) (bár ennek a hátránya hogy az is megfagy és később csak rosszabb lesz)

Mi kapulakattal csináltuk azt régen hogy hőlégfúvóval olvasztottuk ki :D 2 perc alatt megvolt :) Bár ez autónál nem olyan egyszerű.

2012. jan. 15. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
köszi:)
2012. jan. 15. 14:43
 8/14 anonim ***** válasza:
zsír spray vagy egy kis disznó zsír, de csak miután kiolvadt h ne fagyjon be újra
2012. jan. 15. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
hajszárítóval, vagy sűrített levegővel...a forró vizet feljtsd...aztán szárítsd ki, és műszerolaj, szilikonolaj, vagy lánckenőolaj használ..ezeket egy csövecskével befújod és hurrá..... a kulcs olajos lesz, de nyílik az ajtó...
2012. jan. 15. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Ha nincs jégoldód, akkor kiolvasztod valahogyan. Sajnos a víz és a lehelgetés nem a legjobb, mert hajlamos visszafagyni. Hajszárító, öngyújtóval melegített kulcs (egyesek erre esküsznek) és hasonlóak működnek ilyen esetben.

Utána pedig nyomd tele olajjal a zárat. Nagyapám mindig azt mondta, hogy a záraknak jól tele kell lenniük zsírral vagy olajjal, mert akkor "nincs helye" a víznek, nem rozsdálnak, nem fagynak be. Igaza volt.

2012. jan. 15. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!