Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Szeretnék egy háziállatot...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szeretnék egy háziállatot például egy nyuszit, a párom nem, mi a megoldás?

Figyelt kérdés
Semmilyen házi állatot nem akar tartani lakásban, viszont úgy ismerkedtünk meg, hogy tudta van egy kutyám, aki sajnos elpusztult, mert megöregedett. Azóta összeköltöztünk és mondta máskor is, hogy kutyát lakásba nem. Mondom oké, az neki is szenvedés, de számomra kell valamilyen kisállat. (egész életemben volt valami, hozzátartozik a természetemhez, nem tudok róla lemondani, ezért most szenvedek egy kicsit a kijelentéstől: vagy én vagy az állatok...) Elgondolkoztam mennyire szerethet engem, ha ez "válóok". Mit javasoltok? Egy nyuszi (volt már nyuszim) kevesebb gonddal jár mint egy kutyus és talán idővel a párom is belenyugszik?! (a kutya mellett a szüleim háza mindig is tisztább volt mint pl. annak akinek egy verebe se volt) Szóval a koszos lakás nem kifogás! Mert kutyával sem volt az.
2012. jan. 10. 13:16
1 2 3 4 5 6
 1/51 anonim ***** válasza:
Hát ha ennyi kompromisszumra nem képes te sem, ő sem, az baj. Nálam nem volna ebből veszekedés, ha nem akar, tartok a kertben, ha nincs, akkor meg nem. Ennyi.
2012. jan. 10. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/51 anonim ***** válasza:
34%

Szerintem nehezebb egy olyan embernek együtt élni egy állattal, aki nem szereti őket, mint letenni a lakásban tartott állatról a párunk kedvéért.


Majd ha kertes házatok lesz, lehet kompromisszumként kinti állatod.


Ez a "mennyire szerethet" rész hülyeség, oda-vissza lehetne vele pingpongozni: "mennyire szerethet, ha nem bír a kedvemért elviselni egy állatot" illetve "mennyire szerethet, ha minden akaratom és tiltakozásom ellenére rám akar szabadítani egy állatot?"

2012. jan. 10. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/51 anonim ***** válasza:
51%
Megoldás, hogy nem lesz állatotok...
2012. jan. 10. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/51 A kérdező kommentje:

de ezt nem értem, nem egy büdös borzot akarok tartani, akinek szaga van/hangos/nem lehet tőle elférni/neki is kellemetlen lesz, mert foglalkozni kell vele



ehelyett egy sarokban lesz rá se kell néznie, mert én foglalkozok vele. Ez miért olyan nagy kérés?

2012. jan. 10. 13:26
 5/51 anonim ***** válasza:
Nekem pl. van egy macskám, de lévén a párom nem szereti őket túlságosan, nem hoztam magammal a közös otthonunkba, anyukámnál maradt. Hiányzik, de szeretem a páromat, és nem akarom, hogy akarata ellenére egy macskával éljen.
2012. jan. 10. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/51 anonim ***** válasza:

és majd kerülgetitek a "bogyókat" vagy hogy képzelted?

vegyél vmi kisállatot, hörcsögöt, degut, vagy vmi ilyesmit

2012. jan. 10. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/51 anonim ***** válasza:

Nyuszit ne tarts, mert arra fogsz hazamenni, hogy megfőzte pörköltnek. :)


Egy kapcsolatban fontos a kompromisszum. Ha egyikőtök sem hajlandó lejjebb adni, akkor nem illetek össze.


24/n

2012. jan. 10. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/51 anonim ***** válasza:
17%

az állat nem házba való


ha annyira akarsz mégis valamit akkor teknős vagy hal, de egy nyúl a házba

2012. jan. 10. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/51 A kérdező kommentje:
azt csak a fiú nyuszi csinálja, de ivartalanítással megoldható és alomra, egy helyre jár. valamint van saját ketrece és néha felügyelet mellett lehet szabadon a lakásban (én részemről). Csak azzal nem vagyok kiegyezve, hogy ez olyan, mintha a szabadságomat korlátoznák.
2012. jan. 10. 13:28
 10/51 anonim ***** válasza:
100%

1. Egy nyúlnak igenis van szaga, még ha rendszeresen takarítod is, az alomnak, szénának, magának az állatnak mindig van egy alapszaga.


2. Nekem is van nyuszim, és elég hangos. Még éjszaka is sokszor felébredek hogy zajong, pedig nem a szobámban van a ketrece. Kizárt, hogy a párod "észre sem venné, hogy ott van".


3. A nyúlnak kínzás, ha csak abban a kis ketrecben éli az életét. Az enyém pl. csak éjszakára és addig van ketrecben, míg nem vagyok itthon. Mikor hazajövök az az első dolgom, hogy kiengedem szaladgálni a lakásban.


Állatbarátként beláthatod, hogy a te alternatívád CSAK neked jó, sem a nyúl, sem a párod nem élvezné.

2012. jan. 10. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!