Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egyedül a gépjárműadót fizette...

Egyedül a gépjárműadót fizettem (pénzhiány miatt, meg közben kiraboltak) 2 éve használaton kívül levő motorjaimra. Hogy tudom így eladni őket?

Figyelt kérdés
Eredetileg volt rájuk biztosítás, meg minden rendben volt, csak aztán ellopták az irataimat, meg már mást használtam. A gépjárműadó jött rá, biztosítás megszűnt, gondolom műszaki is lejárt már. Az egyik motort aztán ellopták, de meglett, igaz rendszámtábla nélkül. Kettőnek lopták el a forgalmiját mikor a táskámat ellopták.(rossz környéken lakom) Hogyan tudnék így, papírok és biztosítás nálkül, de még forgalomban levő motoroktól megszabadulni?
2012. jan. 17. 11:44
 1/6 anonim ***** válasza:
A papírt szerintem ki lehet kérni 6000Ft. A műszakit meg lehet újítani és a biztosítást is újra lehet kötni, ha szeretnéd még használni.
2012. jan. 17. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
De akkor visszamenőleg is ki kell fizetnem két évre a biztosítást, ami nem olcsó..... A rendszámtábla is 6000:(.
2012. jan. 17. 12:05
 3/6 anonim ***** válasza:
Így meg nem fogod tudni eladni. Max vársz amíg újra ellopják őket.
2012. jan. 17. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

"De akkor visszamenőleg is ki kell fizetnem két évre a biztosítást, ami nem olcsó"


Nem csak azt, a bírságot is! Az még több!


Két év alatt nem volt időd pótolni az iratokat? Nem volt pénzed, de nem váltál meg legalább az egyik motortól?

Fura.

2012. jan. 17. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Azért,mert fel akartam újíttatni őket, és úgy eladni, nem úgy mint ahogy itthon szokás, hogy lelakják a motort teljesen, aztán megválnak tőle, ez miatt a hozzáállás miatt nehéz itthon jó motort venni,90%-nak rejtett hibái vannak..
2012. jan. 18. 09:56
 6/6 A kérdező kommentje:
Éppen ez a problémám, hogy a bírságot is ki kell fizetnem.. pedig nem is használtam őket. Amúgy az elején ideiglenesen ki voltak vonva a forgalomból, csak mivel nem ez a fő tevékenységem és max fél évre lehet kivonni, egy idő után már nem tudtam követni az eseményeket, mert mindegyik máskor lett kivonva(3 motornál) és automatikusan visszahelyezték őket.
2012. jan. 18. 09:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!