Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mazda rx8-ban hány kilóméteren...

Mazda rx8-ban hány kilóméterenként kell cserélni a dugattyút?

Figyelt kérdés

Iszonyúan beleszerettem a mazdába, főleg az rx8-asba. Mindig is ilyen kocsit szerettem volna venni. az igényeimnek 100% megfelel. A sportos külsejétől a teljesítményéig minden.Na most hallottam, hogy a bolygódugattyúk sarkai nagyon gyorsan elkopnak( ugye Renesis Wankel motor... :D ). Nagy költség fenntartani egy ilyen qautót? Milyen időközönként kell cserélni a dugattyúkat? Az autót már kinéztem, 2003 évjáratú RX8.

Mi a ti véleményetek? Szerintetek meg merjem venni?


2012. jan. 23. 18:59
 1/7 anonim ***** válasza:
Az, hogy ilyen autót CSAK ÉS KIZÁRÓLAG újonnan szabad venni, mert általánosan 65-70e kmt bír a motor, max 100e de akkor aztán hímestojásként kell bánni vele - ami valljuk be az RX8 tulajdonosokra nem jellemhő, hiszen nem arra való az autó, hogy kocsikázzunk vele békésen 50-el...
2012. jan. 23. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 dizus ***** válasza:
Óriási örömöt fog okozni ha megveszed! Mármint az eladónak!Semmirevaló,tartósság mentes konstrukció,soha ne vegyél ilyet!
2012. jan. 23. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Koszi a valaszokat. Na es a2008 mitsubishi evo x el mi a szitu? Olyat megéri venni?
2012. jan. 23. 21:07
 4/7 anonim ***** válasza:
En ugy tudom hogy nem a Sarkai kopnak le hanem a tomitesek el. Es nem egy nagy mutatvany kicserelni oket akar hazi korulmenyek kozott sem mert egyszeru mint a Faek az egesz motor. Vagyis szerintem nem lenne nagy koltseg felujjitani ha a tomiteskeszlet ertelmes aron kaphato es van aki megcsinalja. Azt meg ne felejtsuk el a mai autokban mar lassan csoda szamba megy a cserelheto perselyesl rendelkezo motor vagy ami egyaltalan javithato mert nem veletlen elunk kapitalizmusba. Ugyhogy hianyos ismereteim alapjan azt mondom nezd meg mibe kerulhet a javitas eloszor es alkudd le az arbol, utanna egy Uj autod lesz es akar tobbszor is javithato es talan olcsobban mint a hagyomanyos tarsai. Persze ez privat velemenyem en ezert vettem 20 eves autot mert azt kisszeken megjavitom otthon vagy akar menet kozben :)
2012. jan. 24. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat.

Utolso valaszolo azthiszem igaza(d) volt utanaolvastam hogy a tomitesek mennek el gyorsan. Asszem hat daram oldaltomites vagy mi meg hat darab nemtomen milyen tomites meg harom csucstomites. Sokkal okosabb lettem :D mostmar csak az a kerdes hogy a tomiteseknek igy osszesen a tizenot darab tomites tipp mennyi lehet az ara?

2012. jan. 24. 15:31
 6/7 anonim ***** válasza:

A tömítések sokkal hamarabb szétmennek, a motor meg kuka 100e km után.


Egy magyar srác a szakértője a Wankel motoros autóknak és az RX8-ból írta a szakdolgozatát, nézd meg miket ír illetve nyilatkozik, nagyon profi.

2012. jan. 24. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Utolso:Nem tudod veletlenul Ez a szakdolgozat nem hozzaferheto valahol? Vagy valami leiras amit ez a tag keszitett? Erdekelne


Koszonom Elore is


Laci

2012. jan. 26. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!