Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Használt autó vásárlásakor...

Használt autó vásárlásakor milyen kérdéseket érdemes feltenni az autó valamikori tulajdonosának?

Figyelt kérdés
Kereskedő árulja az autót, de az interneten ráakadtam az autó régi tulajdonosára, aki készséggel válaszol a járművel kapcsolatos kérdéseimre. Azon kívül, hogy mennyit futott, mekkora a valódi fogyasztása, mit érdemes még megkérdeznem tőle? 34/N
2012. jan. 24. 09:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Pl. van-e valami kisebb/nagyobb probléma vele, milyen javításokon esett át és mik esedékesek még, hova járt szervízbe és elégedett volt-e velük, volt-e megtörve a kocsi, stb.
2012. jan. 24. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm, ezekre rákérdezek.


A szervizt illetően képben vagyok valamennyire, mivel a szervizkönyv adatai alapján, illetve az ő közvetítésükkel jutottam el a tulajhoz. Külföldről behozott autóról van szó.

2012. jan. 24. 10:05
 3/12 anonim ***** válasza:

Mikor volt utoljára olajcserén, vezérműszíj-cserén.

Milyen oktánszámú benzint tankolt bele, ha benzines az autó. (tudom a 95 a menő, meg az is drága manapság, de egyes autók 98-as oktánszámú alatt nem mennek el, vagyis elmennek, csak tönkre is mennek).

Izzókészlet, kerékanyakulcs, emelő van-e hozzá. (Nekem nem egyszer enélkül akart eladni...igaz kereskedő.)

Téli gumi garnitúra van-e hozzá, ha van, felnin, vagy csak a gumi van meg.


Hirtelen ennyit tudtam mondani. :)

2012. jan. 24. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszi! Én is kereskedőtől venném, ezért is gondolom azt, hogy az autó tulajától hitelesebb infókat kapok (ő már eladta, nincs mit szépítenie a dolgokon :). Gondolom, a km állás sem valós, arra feltétlenül rá szeretnék kérdezni. Az üzemanyag fajtája eszembe sem jutott (igen, benzines), esetleg az is számít, hogy milyen motorolajat használt?
2012. jan. 24. 10:26
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

"Izzókészlet, kerékanyakulcs, emelő van-e hozzá."

Ezeket a tulaj nem fogja tudni, hogy megvannak-e még, vásárlásnál ellenőrizd.


"Téli gumi garnitúra van-e hozzá, ha van, felnin, vagy csak a gumi van meg."

Rákérdezhetsz, hogy a tulajnál vannak-e még, mert akkor talán olcsón megveheted tőle.


"esetleg az is számít, hogy milyen motorolajat használt?"

Ha ő cserélte/töltötte, akkor igen, amúgy ezt a szervízkönyvben/szervízben kellene keresni/kérdezni. Egyébként számít, mert ugyanolyat kellene utántölteni.

2012. jan. 24. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszi! Megtaláltam a szervizkönyvben az olaj fajtáját, bár aszerint nem volt túl gyakori az olajcsere.
2012. jan. 24. 10:41
 7/12 anonim ***** válasza:
Mindenre kérdezz rá ami csak eszedbe jut. Ha valamiről terelődik a szó az már gyanus. Ha megállás nélkül sorolja a hibákat az sem a legjobb. Ha nagyon dicséri az autót, és még egy hibát sem említ meg, megint furcsa. Menj vele próba útra. Nézd, hogy nem-e húz valamerre az autó, az összes sebességfokozatot (hátramenetet is) jól veszi, nem-e esik be a kuplung, hol van a fogáspont, nincs-e valami eltérő a kipuffogó hangjában füst színében, a motor hangja milyen, egyenletes-e, üresjáratban is, mekkora a holtjátéka a kerekeknek a kormánykeréknek, gyorsabb kanyarban csikorognak-e a kerekek, mi mennyire van elkopva (profilmélység, ablaktörlő lapátja), rozsdásodás, más színű festékkel ráfestés valahová, kavicsfelverődések a szélvédőn, motorháztetőt felemelve ha túl nagy a tisztaság, akkor valamit el akarnak titkolni (talán nagyon olajos volt minden ami nem normális), ha tiszta dzsua az egész az meg azt jelenti hogy nem tartja karban (így a többi részét sem az autónak). Mik lettek kicserélve, meddig jó a műszakija, motorszám, alvázszám egyezik-e a papírokon lévőkkel. Hirtelen ennyi jutott eszembe. 29/N
2012. jan. 24. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Azt is csekkold le, h működik-e a km órája, és ha van, akkor a fordulatszám-mérője is. Nem egy autóban ültem, mentem vele és vagy a sebességet nem mérte, vagy az aktuális fordulatszámot...
2012. jan. 24. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszi! Ezeket már mind lecsekkoltuk, a kereskedő lyukat is beszélt a hasunkba. :) De mivel amolyan ismerősféle, elkaptuk az autó szervizkönyvét, én meg az abban szereplő infók alapján leakasztottam a németországi tulajt, aki a kereskedőnek elpasszolta az autót. Szóval, most nem a kereskedőhöz szeretnék kérdéseket intézni, hanem az autó valamikori tulajához. Úgy gondolom, itt már egész más lesz az őszinteségi faktor. ;)
2012. jan. 24. 10:50
 10/12 anonim ***** válasza:
Ha nem lancos motorrol van szo, akkor a vezermuszij cseret megkerdezni effektive felesleges. Ugyanis a vasarlas utan elso dolgod az legyen, hogy vezerlest cserelsz rajta, ha erre nincs penzed, meg se vedd az autot.
2012. jan. 24. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!