Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Opel Corsa B-t fogok venni....

BR100 kérdése:

Opel Corsa B-t fogok venni. Melyik benzinmotort válasszam?

Figyelt kérdés
Hány lóerőssel, hány köbcentissel, hány szelepessel járnék a legjobban? Elsősorban 2 város között használnám(10km)és városban. Fontos a fogyasztás, és hogy ne kelljen rá sokat költeni, a teljesítmény másodrendű. Corsások, Opelesek, hozzáértők, melyiket javasoljátok? A válaszokat előre köszönöm.

2012. jan. 24. 19:07
 1/7 anonim ***** válasza:
1.4 literes 16 szelepst vennék.
2012. jan. 24. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Hello!

Köszi, hogy írtál, megindokolnád, hogy Te miért választanád az 1.4 16V-t? :)

2012. jan. 24. 20:08
 3/7 anonim ***** válasza:
Szívem szerint én is a 90 lovas 1.4-essel venném, mert ezek baromi jól mennek (vezettem ilyet), csak épp emiatt a gagyituning fanatikusok kedvelt típusává váltak (amit használtam egy rövid ideig, az is ilyen volt... katasztrofális állapotban volt), mára nehéz találni megvételre érdemes példányt.
2012. jan. 24. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod neked is! :)

Én is ezeket nézegettem elsősorban, viszont meglehetősen kevés van belőle (nemhogy jó állapotban) Ha nem találnál 1.2-eset(16v) vagy 1.0-est vennél?

2012. jan. 24. 20:36
 5/7 anonim ***** válasza:
Inkább 1.2-est, mert városon kívül az előzésekhez talán kevés lesz az 1.0. Viszont szerintem inkább az állapotra menj rá, és ne szűkíts szigorúan a motor szerint. Én legalábbis ezt tenném, igaz, többnyire nyugodtan, békésen vezetek, így kibírom, ha kilométereken keresztül kell 60-nal mennem egy kamion mögött, mert nem tudom biztonságosan megelőzni azonnal. Még azt kifelejtettem, hogy a 90 lovas 1.4-es viszonylag sokat fogyasztott (8-9 liter), bár ez valószínűleg azért volt, mert nyomtam is neki rendesen a gokart feeling kedvéért:)
2012. jan. 24. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm az összes választ! Sokat segítettetek, ha találok jó 1,4-est megveszem, ha nem, akkor marad az 1-2-es :)
2012. jan. 24. 20:57
 7/7 anonim ***** válasza:
fogom a kérdést...ne márkában gondolkozz, ha szabad javasolnom...hanem minőségben..itt már írták, hogy fontos az erő...nézz körül a használt piacon...baromisok autót kínálnak...a vvt 16 szelep az alap, nem árt ha láncos,az sem baj, ha 70-80 kw-os...a motor bontatlan legyen...lehetőleg hengerenkénti befecskendezés...a közvetlen már nem szükséges(kiderült, hogy nem jó)... elég a szívócsöves...lambdaszonda alapból legyen...
2012. jan. 25. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!