Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mitől lehet az, hogy a kocsi...

Mitől lehet az, hogy a kocsi úgy füstöl, mint egy gyárkémény?

Figyelt kérdés

Hidegben a hideg motor ha jól tudom, azért elég szépen eregeti a füstöt. De, az én kocsim még akkor is elég szépen füstöl, mikor már meleg a motor.


Az mitől lehet?


És ilyenkor az olajat is "megeszi", vagy ez a benzinfüstje?


Szürke füst - nem éppen (égett) benzin szagú. :S


2012. jan. 28. 19:45
1 2
 1/20 anonim válasza:
Ha szürkés kékes a füst, akkor eszi az olajat. Azt nézd meg, hogy amikor beindítod hidegen az autót, vedd le a kupakot ahol az olajat lehet beleönteni, onnan jön e füst. Ha jön, akkor szarrá van kopva a motor, és az olajlehúzó gyűrű nem húzza le az olajat, ezért jut be az égéstérbe.
2012. jan. 28. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
Hengerfej tömítés átégett, vagy rosszabb esetben a motortérbe víz jutott.
2012. jan. 28. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:

Ha eszi az olajat és füstöl az régenrossz...

Szerintem gyorsan fordulj szakemberhez. Ismerősnek volt hasonló probléma. Motorcsere lett a vége...

2012. jan. 28. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:

fehér - víz

kékes-szürke - olaj

szürkés-fekete - üzemanyag


A fehér/kékes lehet turbóhiba is.

2012. jan. 28. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

És, ha tényleg ez a motorkopás az oka, akkor az esetleg javítható hengerfelfúratással?


Ha igen, akkor az drága?


(1.4 benzin)


Amúgy, ha felfúratom, akkor az üzemanyag fogyasztásom is nagyobb lesz, nem? :-\

2012. jan. 29. 04:02
 6/20 anonim ***** válasza:
Az hogy érdemes-e furatni az kocsifüggő. Mint már írtam ismerősnek is volt ilyesmi probléma. Lehetett volna furatni is de drágább lett volna mint kicserélni a motort...
2012. jan. 29. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Remélem azért ennyire nem komoly a baj, és olcsóbban is megússzuk! :S


Most néztem, bizony, 250€ körül vannak a jobb állapotú, használt motorok az autómhoz + ugye a szerviz díj. :S

2012. jan. 29. 12:33
 8/20 anonim válasza:
Milyen autód van?
2012. jan. 29. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Ha hónolják a hengereket, új túlméretes dugattyúk kellenek, azokhoz gyűrűszett. Ha mondjuk találnál olyat, aki nyersanyagból elkészíti neked CNC-n, akkor is 30 ezer körül lenne a kész cucc, amit még be kéne szerelni. Elárulom hogy én cseréltem a motort kompletten, 25 ezer forintocska volt mindennel. Én raktam be és szereltem össze. Nagyon szépen megy és boldog vagyok vele.. mérföldekkel jobb az előzőnél:)
2012. jan. 29. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Ja meg új tömítések és hengerfej csavarok, mert azokat minden szétszedés után cserélni kell.
2012. jan. 29. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!