Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Első autónak mit ajánlanátok?...

Első autónak mit ajánlanátok? (részletek lent) Azt is megírhatjátok, h mit ne vegyek.

Figyelt kérdés

1 - 1,1 milliót tudnék költeni rá, 24 éves lány vagyok, és budapesti. Amit nem szeretnék, az Suzuki és Fiat (családban ill. barátoknál volt több rossz tapasztalat).


Köszi szépen!


2012. febr. 1. 19:47
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
De milyen autók tetszenek?Van nő ismerősöm aki ki nem állhatja a kisebb ferde hátú autókat és Audi A4-nél kisebb autót nem venne soha de vannak azok a nők akik meg csak kisebb autót szeretnének vezetni.Te milyenekben gondolkozol méretet , motort tekintve?
2012. febr. 1. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Ferde hátút szeretnék, igen, amivel lehet parkolni Budapesten. És olyat, ami nem harmatgyenge, mert sokat utazok majd vidékre autópályán is.
2012. febr. 1. 19:55
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Értem , ilyen esetben az aló-középkategóriás modelleknél nézzél körül.

-VW Golf IV 1.9 TDI vagy 1.6 benzines

-Opel astra 1.6

-Renault Mégane

-Citroen C4

-Peugeot 307

-Honda Civic

-Toyota Corolla


Természetesen az 5 ajtós verziót.

2012. febr. 1. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Ja és 95-100 lóerő alattit semmiképpen ne vegyél mert azok tényleg harmatgyengék.
2012. febr. 1. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
63%

Ha 1-1,1 milliót tudnál rákölteni akkor max. 800 ezerért vegyél autót, a többit rakd félre, úgyis lesz még magasabb az üzemanyag ára, meg az esetleges javításokra sem árt spórolni. Mielőtt bármit is megveszel, nézesdd át egy független szerelővel vagy márkaszervízzel a kiszemelt autót. Ha mégy autót nézni odatelefonálsz egy közeli szervízbe hogy szeretnél átvizsgáltatni egy autót, ~20ezer forint körül van, annyit megér hogy kiderüljön az autóról hogy zsákbamacska-e vagy sem.

Amit nem ártana még eldöntened az az üzemanyag fajtája, benzin/dízel/LPG vonalon érdemes mozogni, más alternatíva nem nagyon jöhet szóba. LPG-re alakított autóban egy kicsit erőssebbet kell venni mint benzinesben, hiszen picit veszít az erejéből a motor. Dízelnél teljesen felesleges a lóerő-normákat követni, a nyomaték az ami fontos.

Karosszériaformára te ferde/csapotthátút írtál, de azért érdemes még meggondolni a kissebb kombi autókat is ha sokat kell pakolászni.

2012. febr. 1. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
53%
Szerintem ne költs ennyit első autóra. Ezek a tapasztalatok olyan érdekesek. Attól még hogy valaki nem kíméli, elhanyagolja vagy hülye és töröttet vesz, esetleg túl finnyás azoknak a véleményére adsz. Szerintem egyetlen autómárkát se zárj ki a keresésből.
2012. febr. 1. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
71%

Van kedved olvasni?


[link]


Ja, és olcsó húsnak híg a leve.

2012. febr. 1. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, sokat segítettetek. Olvastam az oldalt, és azt hiszem, h egy kis Toyota Yarist szeretnék venni, nem tudom, h erről van-e vélemény? A lóerőt meg nem ahhoz kell mérni, h mekkora az autó tömege?
2012. febr. 1. 22:16
 9/19 anonim ***** válasza:
Igen fontos a súly is fontos.A yaris rendben lenne ha nem sűrűn járnál vele városon kívülre , ugyanis a yaris egy városi kisautó arra első osztályú , de autópályára nem ajánlott.Szerintem inkább Corollát nézzél.A minimum 95-100 lóerő egy alsó-közép kategóriás autó alapkövetelménye.
2012. febr. 1. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Olcsó húsnak abban az esetben híg a leve, ha a közelmúltban drága volt és hirtelen találsz belőle jópár hamar olcsósodót.
2012. febr. 1. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!