Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A B-s jogsimmal igaz, hogy...

A B-s jogsimmal igaz, hogy csak 600 wattos 45km/h-s robogót vezethetek? Vagy 1200 wattosat is? A 4 kw-ig még robogónak számító járművet, ami akár 70km/h is tud menni, azt B-s jogsival lehet vezetni?

Figyelt kérdés
Most lehet, hogy hülyeségeket kérdezek, de a net megzavart, meg az elektromos robogók is... Egyik oladalon azt írják, hogy 70 km/h felett rendszám nélkül... És egy robogót mutogatnak! Meg olvason a 125 ccm-s, B jogsis javaslatot is... De ez még nincs érvényben, ha jól tudom... De a robogóknál a 45km/h limit még él? Igen van B-s jogsim, és ha az oktatáson el is mondták a szentigét, akkor nem jegyeztem meg ezt a részt, mert nem voltak motor párti, de meggondoltam magam... Szóval tud valaki hasznos infót adni? Előre is köszi! :)
2012. febr. 2. 16:52
 1/5 anonim ***** válasza:
50cm3 nél maximális megngedett sebesség 40km/h, a gép tervezési sebessége max 45km/h. Fojtás nélkül tudnak 70et, de akkor se szabad annyival menniük. Ha van B-s jogsid, 5óra továbbképzés után leteheted A1-re amivel max 125cm3 és max 11kw (15LE ) motort vezethetsz.
2012. febr. 2. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
És mit szóltok ehhez a linkhez?: [link]
2012. febr. 2. 17:03
 3/5 anonim ***** válasza:

Legnagyobb tervezési sebessége a 45 kmph meghaladja, így motorkerékpár. Forgalombahelyezés, eredetvizsgálat, regisztrációs adó (0 ft a villanyüzem miatt), két évente műszaki, rendszám, biztosítás...


Tudom hogy sok pénz lenne, de ez szerepel az előírásokban, jó lenne ha nem akarná senki megkerülni.

2012. febr. 2. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A B-s jogsiddal segédmotoros kerékpárt vezethetsz:


Az "M" kategória fogalma


Nemzeti kategória. Olyan két-, három- vagy négykerekű jármű amelyet, 50 cm3-t meg nem haladó lökettérfogatú belső égésű motor vagy legfeljebb 4 kW teljesítményű egyéb motor hajt, tervezési végsebessége a 45 km/óránál nem nagyobb és saját tömege legfeljebb 350 kg.


Én meg úgy tudom, hogy 400W alatt jogsi se kell rájuk. (Dongó, elektromos kerékpár,stb...)

2012. febr. 2. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat srácok :)
2012. febr. 5. 13:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!