Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 18 év alatt vezethetek autót...

Kungl kérdése:

18 év alatt vezethetek autót egyedül Magyarországon?

Figyelt kérdés
Olyat hallottam, hogy 18 év alatt csak nagykorú mellett lehet vezetni. Ez igaz? Vagy belföldön lehet már 18 év alatt is, mivel 17 és fél évesen már van jogsim?
2012. jan. 21. 15:34
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nem igaz. Régi tévhit (a "jövőre csak 21 évtől lehet jogosítványt szerezni" kezdetűvel együtt), de még mindig tartja magát. Magyarország területén érvényes járművezetői engedéllyel teljesen egyedül vezethetsz autót 18 évesen is. Sem távolságbeli, sem időbeli megkötés nincs, a sebességhatárok is ugyanazok (volt már, aki ilyet is kitalált). Csak utánfutót nem vontathatsz 2 évig, amíg kezdőnek minősül a vezetői engedélyed.
2012. jan. 21. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm!
2012. jan. 21. 15:42
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Hányszor kell ezt még megkérdezni? Ott a kereső.
2012. jan. 21. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
77%
Igen. Az első válaszoló teljesen jól írta :) Nekem is 17 évesen lett meg a jogsim és akkor már egyedül vezettem, és minden ugyan úgy vonatkozik mint bármelyik más autósra. A lényeg annyi, hogy 2évig nem vontathatsz utánfutót, és amíg nem töltöd be a 18-at nem mehetsz külföldre autóval.
2012. jan. 21. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
35%
Én azt hallottam hogy Mari néni valójában villamos.
2012. jan. 21. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Lakatos István válasza:
30%

Nem igaz Mari néni!

Nem a villamos, hanem a mosógép mos.

:-)

2013. jún. 5. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!