Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Inkább új, vagy használt...

Inkább új, vagy használt autót vennél?

Figyelt kérdés
Tegyük fel, hogy meg lenne a pénz az újra. DE! Egy új autó 4-szer olyan drága (ha nem több), mint egy használt. A használtban azonban nagyon sok KM benne van. Szóval inkább vennél egy használtat, aminél fennáll a veszély, hogy többször kell szervízbe vinned, mert hamarabb mehet tönkre benne valami az elhasználtság miatt, vagy megvennéd az újat? (gondolj arra is, hogy ha használtat veszel, akkor megmarad a pénzed, és mennyi mindent tudnál venni rajta)
2012. febr. 4. 11:34
1 2 3
 1/21 pagan ***** válasza:
56%
használtat,méghozzá a 90 es évekből,így is tettem és nem bántam meg,az új autók túl vannak bonyolítva feleslegesen,de jól meg kell vizslatni mit veszel mert sok a kókler
2012. febr. 4. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
45%
Soha nem vágytam vadiúj autóra.
2012. febr. 4. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Henry Ford azt mondta, hogy legjobb az új autó.

Mondjuk a használtnál a vásárlás előtti átnézés számít, mert ugyanannyi pénzért vehetsz jót és rosszat, függetlenül a km-állástól. Ha sikerül egy nagyon lestrapáltat venni, akkor nyelni fogja rendesen a pénzt, viszont lehet jó vásárt is csinálni.

Ha a példádnál maradunk, mondjuk 4 millió az új és 1 millió a használt, akkor én a használtra szavaznék, de csak miután megbizonyosodtam róla hogy nem kell 1 milliónál többet rákölteni hogy minden oké legyen, ebbe beleértve az azonnali olajcserétől a karcolások kijavításáig mindent.

2012. febr. 4. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 WhiteLabel ***** válasza:
20%

Ott kezdődik hogy egyáltalán nem biztos hogy többször kell szervízbe kell vinned, nekem sem kellett még egyszer sem.

16éves honda civic 197e km van a mutatóba, de szerintem jóval több van benne.

Nagybátyám megvette az újat, opel astra, két nap múlva kiesett a motor, eltörtek a bakok.

Rá két hétre egy müanyag biszb*sz ment tönkre, 350e.

És még sorolhatnám. SOHA NEM FOGOK ÚJ AUTÓT VENNI!

2012. febr. 4. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
29%

Én tuti nem vennék új autót. 250 ezer Ft-ért vettem a 13 éves Corsámat.Kb 2 éve megvan és egy fillért sem költöttem rá a kopó alkatrészeken kívül.Rosszul lennék a gondolattól,hogy egy autóban áll több millio Ft-om.Ellopják,összetöröm,amortizálódik stb.Mindig izgulnom kellene.Annak idelyén vettem egy Honda VTI-t 1.6 millioért.Mindig az ablak alá álltam,hogy szemmel tarthassam,óvtam-féltettem,nem parkoltam vele a városban,ne hogy megkarcolják.Már kezdett az agyamra menni,így eladtam.Rá jöttem nekem nem való drága autó.

Persze,ha nyernék a Lotton az más kérdés....

2012. febr. 4. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
Érdekes. Mivel soha nem volt új autóm,így azt venném. Viszont nagyon jól elvagyok a használttal,megbízható,ismerem minden porcikáját,igénytelen,fillérekbe kerül hozzá minden. (Amit megbír a buxám) :) Ezért nem is tudom.. Vagy maradok az aranyközép úton: Azt ami nekem van,csak fiatalabbat.. :)
2012. febr. 4. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

Ha pont annyi pénzem van mint amennyibe az újautó kerül akkor egyértelmű ,hogy nem venném meg. Ahhoz nagyon gazdagnak kellene lennem. Hitel teljesen felejtős számomra, had ne írjam miért.. Kihozol a szalonból egy drága kocsit és olyan mintha helyben elégettél volna egy köteg pénzt ,mivel már az első évben esik az ára 1milliót.Persze ez is árfüggő mert minél drágább annál nagyobb az értékvesztése.Drága luxusautóknak hihetetlen módón esik az áruk. Lehet 2 nap múlva egy marha totálkárra töri ,vagy ellopják, hiába volt casco nem fog teljesen kártalanítani.Egy jó állapotú használtautó leginkább japán amit bevállalnék .

De szerencsére mindig vesznek újautót ,és ez jó mert így mindig lesz használt is:)

2012. febr. 4. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
79%
Ha senki nem venne új autót, akkor miből lennének a használtak?
2012. febr. 4. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim válasza:
semmiképp nem vennék újat. mert tegyük fel, hogy megveszed az új BMW Limuzint 25 millióért. ahogy kigurulsz vele a szalonból, már nem 25 millest ér, hanem kb 20-at. attól kezdve használt autónak számít
2012. febr. 4. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
34%
mondjuk 20milláért megveszel egy új autót amint kihozod a szalonból már csak 15milliót ér és ha három év múlva elakarod adni akkor a fele árat se fogod megkapni érte
2012. febr. 4. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!