Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Jobb minőségű motorolaj csak...

Jobb minőségű motorolaj csak a motor életén hosszabbít, vagy az üzemanyag fogyasztáson is csökkent?

Figyelt kérdés
Pl. LIQUI MOLY MoS2 1Ow-4O vagy valami más jobb minőségű olaj.
2012. febr. 5. 08:37
 1/5 anonim ***** válasza:
igen mg még a motor kedve is jobb lesz tőle
2012. febr. 5. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 pagan ***** válasza:
a moly nekem nem jött be,castrol 10w40 jobban megéri sztem,üzemanyag fogyasztáson max az csökkent ha praktikusan vezetsz:)
2012. febr. 5. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Én is a Castrol 10w40-est használom. Nagyon jó olaj. Jó még a Mobil és Valvoline is.Az üzemanyagfogyasztást nem igen csökkenti. Az nagy részben a vezetési stíluson múlik.
2012. febr. 5. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Sajnos csokkenti az uzemanyag fogyasztast is ha vekonyabb olajat teszel bele mert azt konnyebb megtorni(hidegen) es forgatni mint a surubbet. Erdemes kiprobalni mi az amit meg nem csipeget, de vekonyabb mint az erdetei. Sot a jo olaj csokkenti a kopast is mert ha hamar eleri kenokepsseget, akkor csokken a hideg motorra jellemzo kb 1000X kopas (egy fordulatra kivetitve ertendo vagyis hideg motor minden fordulatban kb 1000X tobb anyagot forgacsol le magabol mint az uzemmeleg) idotartama. Es akar meg a kornyezetet is kimeled vele mert nem eg el annyi a hengerben belole persze ez nagyon fugg az autod allapotatol es hat az olaj viszkozitasatol ami szemben all az alltalam elozoekben leirt kriteriumokkal.
2012. febr. 6. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem nagyban, de befolyásolja a fogyasztást is. Pont ezért használok hunoil-t.
2012. febr. 16. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!