Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az autómban nem volt hűtővíz,...

Az autómban nem volt hűtővíz, se fagyálló, (már vagy 1-2 hónapja és így használtam) most töltöttem bele. Károsodott a motor?

Figyelt kérdés

2012. febr. 6. 10:58
 1/9 anonim ***** válasza:
32%
Ha nem használtad, semmi baja nem lett.
2012. febr. 6. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
43%
Eléggé nagy az esélye. Viszont ha csak a tágulási tartályban nem látszott, de azért kotyogott valami, akkor nem olyan nagy gond. Fagyállót érdemes, mert szétfagyhat a blokk és a hőcserélő. Az üzemelő motor egy idő múlva úgyis felolvasztja, de a vízpumpa szarrá megy.
2012. febr. 6. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
22%
ehez a teljesítményhez csak gratulálni tudok......igazán gondos gazda lehetsz....
2012. febr. 6. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
29%

Megérdemled,ha ilyen felelőtlen autótulaj vagy !

Nálunk most az egyik szerelőnél teljes motorfelújításon van egy autó,mert a "rokonod" motorolaj nélkül járt vele....

2012. febr. 6. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Szóval köszi a kommenteket.

Az autót apám használta eddig.Ő sajnos most hunyt el pár hete,előtte is már nagyon beteg volt,és ő tartotta karban az autót.

Hirtelen minden a nyakamba hullott,temetés,stb..

Tudom akkor is kellett volna figyelni,de ez az egész nagyon leterhelt...


tehát így jártunk az autóval.

vajon lett baja?mert én nem tapasztaltam semmi hibát,leállást,semmi üzemzavart...

2012. febr. 6. 11:37
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha semennyi víz nem volt benne, akkor lehet, hogy oké, mert nem volt minek megfagyni. A külső hőmérséklet meg talán volt olyan hideg, hogy ha nem mentél messzire, akkor nem melegedett túl a motor.
2012. febr. 6. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

Ha nem lett volna benne hűtőanyag, akkor egyszercsak leállt volna a motor, mert besül. Ekkor károsodhat a henger, de nem feltétlen.


Én traktorral játszottam ezt egyszer el. (Más leengedte a vizet, és nem töltötte után) Utána is működött...

2012. febr. 6. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Semmi gond. A barátnőm is gyakorlatilag hűtővíz nélkül járt mégsem lett az autónak semmi baja.

A szerelő nem töltötte vissza fel a rendszert.

2012. febr. 6. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

1. ha nem volt benne semmi akkor nincs ami megfagyjon


2. lehetséges hogy nem lett semmi baja, nálam is volt már olyan hogy elrohadt a fagydugó és útközben elszórtam a vizet, és még 100km-et mentem vele. Ha otthon nem néztem volna rá a tartályra akkor észre se vettem volna hogy nincs benne víz.

2012. febr. 6. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!