Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyit ehet maximum egy LADA?

Mennyit ehet maximum egy LADA?

Figyelt kérdés

Tudom hogy van 1200-es 1500-ös meg stb..most egy 1500-ösről lenne szó..

CSAK KÍVÁNCSISÁG!

Ja,és mi az a gumi csík féleség ami a kocsi hátulján szokott lógni? a földet súrolva?

Ez is ladákon szokott lenni ugy emlékszem..szóval mi ez milyen célt szolgál?


2012. febr. 7. 10:45
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
25%
Az a földelés, ha jól tudom. Ha végig padlón mész, szerintem megeszi lazán a 20-25 litert.
2012. febr. 7. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Sejtettem vagyis hallottam énis ezt a földelés dolgot,cask akkor lánc "lógott" ki a zsigából..

Hát az nemsemmi..de miért esznek annyit?!

más 1500-ös motoros autó nem eszik 20-25 litert..vagy ennének azok is ha padlón közlekednének velük?

2012. febr. 7. 11:00
 3/16 anonim ***** válasza:
72%
A LADA motorja egy több, mint 60 éves olasz konstrukció. Akkor még olcsóbb volt az üzemanyag, a környezeti terhelésről is kevesebbet beszéltek, a technika sem állt olyan szinten, hogy egyáltalán foglalkozhassanak a takarékossággal. Ezért eszik ennyit. Ma már injektorok végzik a befecskendezést, az elektronika pedig sokkal jobban tud "számolni", mint az ember a kézi szívatóval:) Az injektor menet közben alkalmazkodik a vezetőhöz, a karburátort meg egyszer belőtted, az mindig ugyanúgy fogja tenni a dolgát, nem foglalkozik azzal, hogy adott körülmények között a motor beérné kevesebb benzinnel, ő elkészíti azt a keveréket, amit beállítottak rajta, és kész:)
2012. febr. 7. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Már értem..Köszi.:))
2012. febr. 7. 11:14
 5/16 anonim ***** válasza:
Nekem 1200-es van. A fűtést az orszok telekhez méretezték, mert olyan meleget csinál, hogy a gatya lerohad az emberről. Amúgy ha nem nyomom neki 7-8 literből kijövök, ha nyomom neki akkor határ a csillagos ég. Ezt a gumicsíkot nemtudom mi, az enyémen nincs.
2012. febr. 7. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
egy ladanal nincs olyan hogy maximum ennyit ehet.....a ladanal a hatar a csillagos eg.............amugy meg minden regebbi karburatoros tud zabalni nem csak a lada foleg a regi karburatoros turbosok..........nekem 1200es zsigulim van,a gyari kiskonyve szerint a fogyasztasa 8.5-11liter kozott van es hozzateszi azt is hogy 13literig nem beszelhetunk tulfogyasztasrol.ettol fuggetlenul ertelmesen hasznalva 7-8literrel eljarkal.........cimboranak van egy epitett zsigulija,a gyari motor lett a vegletekig feltuningolva.....ha nyomja neki 27-30litert ker szazon,ha ertelmesen kozlekedik(amit nyilvan egy ilyen kocsival nem lehet)akkor 16-18 liter a fogyasztas..........
2012. febr. 7. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Nekünk 1300-as kockánk volt. Imádtam. :) Nem egy izomautó, de pöcc-röff volt mindig, amikor csak akartam. Szerelni is könnyebb, mint a ma gyártottakat. Fogyasztása 8 liter körül volt, de ha nyomtam neki, falt is rendesen. Állítólag 90-ig nem fogyaszt sokat, afelett viszont már zabál. Egyszer mentem vele 120-at, amúgy nem gyilkoltam.
2012. febr. 7. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Nekem egy 1975-ös moszkvics 412 van 1500 köbcentis motorral de ha finomkdok a gázpedállal akkor olyan 7-8 liter között elmegy 100 kilómétert de ha nem kímélem tehát nyomon neki mint süket az ajtót akkor 34 litert evett 100 km-en. Még jó, hogy rakattam bele lpg rendsszert!
2012. febr. 7. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

A Lada nem 60 éves konstrukcióra épül.Egy 1966-os Fiat korszerűsített változata.1970-ben volt a legnagyobb motorváltoztatás.Azóta több,kisebb fejlesztés történt.Aki nem ért hozzá az csak szidni tudja őket.Nem esznek sokat.Csak az elhanyagolt,leharcolt példányok.

Az 1200-es Lada 8,5 literes átlagfogyasztással üzemel.Azért egy 1,2 literes,majdnem 1 tonnás,magas légellenállású autótól nem rossz ugye?

Igazából a nagy légellenállás miatt fogyasztanak (mai szemmel) sokat.Igaz a fénykorukban ez nem volt befolyásoló tényező a családi autók tervezésénél.

A másik ok pedig a kiegyensúlyozatlan hajtókar.Sajnos nem foglalkozott vele a gyár,ezért nagy terhelésnek van kitéve a főtengely.Ez okozza a magas fogyasztást.


Némi átalakítással,korszerűsítéssel.Utánporlasztó,vagy injektor felszerelésével,5 fokozatú váltóval 5,5-6 literre le lehet húzni egy 1500-1600 köbcentis motor fogyasztását.Az 1200-ast talán 5literre is.Egy magyar cégnél készült már 3 literes fogyasztású Lada motor is.Sajnos a karosszéria miatt ez a gyakorlatban soha nem lesz 3liter...

Nem rossz autók ezek,csak törődni kell velük. :)


A gumicsík pedig abszolút hasztalan.Egyébként tényleg a földelés a célja,talán még villámhárítóként is funkcionál.Úgy mondanám,hogy retrotuning.Apáink mindenféle sz@rt aggattak a kocsira,hogy kitűnjenek a többi közül.

2012. febr. 7. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
88%

Az egyik ismim versenyzik rá tett 2 karburátort meg 2 turbót. Nem volt trélerje az egyik versenyre és az autóval ment el a versenyig. 100kilóméter oda vissza így 96 litert evett benzinből :D


Az a gumicsík ami a földet súrolja az a földelés. De abba a gumiba valójában fémszálak vannak.

Ezt azért szerelik fel a ladákra mert a kaszni mozgásától és a menetszéltől feltöltődik a kaszni mint a műszálas pulcsi. És a ladának a kilincse fémből van. És ha nem vezetik le ezt a feszkót akkor olyat csíp hogy elejted a kulcsot mikor kinyitod.

2012. febr. 7. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!