Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Megéri-e négyütemű 125 köbcent...

Megéri-e négyütemű 125 köbcentis motort venni?

Figyelt kérdés
Tehát országútra megéri-e venni négyütemű 125 köbcentis motort, túrázgatásokra 150-200 kilométeres távokra? vagy inkább két üteműt válasszak? Érdekelne továbbá az is, hogy hogyan tud haladni a forgalommal egy 125 köbcentis 4 ütemű motor pl országúton 100km/h fölött, hogyan viselkedik előzésekkor?
2012. febr. 8. 08:01
1 2
 11/13 fodor patrik válasza:
0%
nem éri meg!! én is egy 125-ös négyüteművel kezdtem (ktm duke) és nagyon meglepő volt hogy haverom az rsével állvaha gyott ugyanis míg a dukeom ment 110et nagyonmaxi az rs lazán ment 150-60at...múlt nyáron vettem egy kétüteműt (cagiva mito )ami 2t és fényévekkel jobb mint a duke ez is megy legalább 160at még autópályán is feltudom venni a forgalom ritmusát.Igaz többet fogyaszt...és? aki motorozik ne azt nézze mennyit eszik a gépe...
2012. ápr. 11. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
Ezzel azért nem értek egyet, mert ha én motorral leutaznék a rokonokhoz egy másik megyébe teljesen mindegy hova 160 km az út és ugye oda vissza már 300 és azért ne 10 ezer forintból járjam meg főleg 125 köbcentis létemre és ilyen árak mellett.
2012. ápr. 14. 11:30
 13/13 Hercsel Markus válasza:

Egy 4t super, sport vagy éppen túramotor maximum 15kw-al rendelkezik,

3-4 liter-t esznek állapottól függően, maximális sebességük szintén állapottól függően 110-130, utazósebességük hosszutávra 95-100, strapabírók és folyamatos löketet biztosítanak.

A 2t ezel ellentétben egy bizonyos fordulat után (6-8ezer) olyan erőt ad le mint egy 500-as 4t robogó. Teljesítménye állapottól függően 25-35kw, persze ez függ attól is hogy powerszelepes-e a seggrakéta. Nagyobb teljesítmény, nagyobb fogyasztás, ez mindíg így volt, állapottól és beállítotságtól függően 4-7Litert is fogyaszthat. Végsebességük (ahogy előzőleg is írták) 160-180. Személy szerint neked én egy Honda NSR 125 -ös mltort ajánlanék, nagyon kényelmes és erö is van benne. 2t igaz de egy jó állapotu megáll 4 literes fogyasztásnál ami bőven megéri azt a 30kw-ot. Ez egy túra/sportmotor, 110-es utazóval rengetek km-et kibír, ismeretségembe van akinek 130ezer km van az nsr-jébe és még mindíg az eredeti blok van benne, nyilván dugatyút cserélni kell néha 30-40ezer km-enként, de ezen kívül csak tankolni kell €s mint egy 4t-t lánc, lánckerés és egyéb kopó alkatrészek terén szervizelni kell.

2015. aug. 29. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!