Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autóba vett új akkut kell...

Autóba vett új akkut kell használat előtt tölteni?

Figyelt kérdés

A másik, ha csak egy pár hét múlva jobb időben rakarom újra beüzemelni a kocsit, mennyire félő h. addig lemerül?

Hangsúlyozom vadonat új sose használt akkuról van szó!


Köszi


2012. febr. 8. 12:21
 1/8 anonim ***** válasza:
A vadi újat is érdemes használat előtt feltölteni.Ha később kerül be a kocsiba , akkor ráér beszerelés előtt egy nappal tölteni. (tölteni az akku kapacitásának 10%-ával érdemes 10órán át, tehát egy 55Ah akkut 5,5A-rel)
2012. febr. 8. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
nem árt neki, mert a boltban kitudja meddig, és hogy tárolták. Amúgy ha hosszabb útra indulsz, akkor nem fontos tölteni. Beteszed, és az autó majd tölti. Én 3 éve vettem újat, beszereltem azt annyi. Semmi gond nem volt, és azóta sincs vele.
2012. febr. 8. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
75%
Nem kell, üzemkészen árulják. Amit már tölteni kell, az nagyon régóta áll a polcon, nem kell megvenni. Rajta van áltában a gyártási idő, 1-2 hónapnál ne legyen régebbi, mert akkor használt aksit vettél új áron. (Az aksi élettartama nem a beszereléstől indul, hanem az első töltéstől.)
2012. febr. 8. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
55%
*általában
2012. febr. 8. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
55%
Nem kell tölteni. Jó helyről vedd, rakd be az autóba és kész:)
2012. febr. 8. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
eltéröen az elöttem szolóktol,én kb 5 éve vizsgára vittem volna az autot,utolso pillanatban,kimult az aksim .rohantam vettem egyet, az auto nem indult vele,mivel másnap délre kellett mennem éjszakára feltettem tölteni, másnap reggel nem indult vele az auto.mikor visszavittem,az elado adott egy másikat,és mondta hogy az aksi jo,de 24 orát kell tölteni elsö alkalommal. valoszinü igaza volt mert ma is ezzel az aksival járok még nem volt gond vele
2012. febr. 8. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
helyesbités.: kölcsön aksit adott, az eredeti lett töltve 24 órát azota is az van meg
2012. febr. 8. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az antimon száműzése azzal az el nem hanyagolható előnnyel is járt, hogy csökkent az akkumulátorok önkisülése, vagyis használaton kívüli feszültségcsökkenése. Míg a régebbi akkumulátorok esetében ez 4-8 százalék volt havonta, az újaknál a 3 százalékot sem éri el. Emiatt a gondozásmentes akkumulátorok akár 12-15 hónapig a kereskedések polcain tarthatók, ami nagy öröm a kereskedőknek a hajdani 4-6 hónapos tárolhatósággal szemben
2023. jan. 11. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!