Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan javitható a gépkocsi...

Hogyan javitható a gépkocsi alu felnije?

Figyelt kérdés
Járdaszegély által megkarcolt, lehorzsolt hibákat bemélyedéseket mivel lehetne kijavitani? Az igy kijavitott alufelnit ezek után mivel lehetne lefesteni, hogy azért esztétikus legyen? Az alufelnit javitó cégek nem vállalják.
2012. febr. 10. 11:51
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem vállalják :O ? akkor meg minek hirdetik magukat alu felni javíttóként ???? Szerintem mindenképpen csiszolnod kell valamennyire hogy eltűnjenek. Vagy gitt (de az már gányolás és egy alu felnit nem illik gányolni) :)
2012. febr. 10. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
töréseket, repedéseket javitanak, gondolom hegesztéssel én valójában gletteléses eljárására gondoltam /talán epokittal/ami megkeményedik azután lecsiszolni és fényezővel lefestetni..../nem jó ötlet?/
2012. febr. 10. 13:06
 3/9 anonim ***** válasza:
Ha gitteled csiszolod és utána fested/festeted akkor észrevehetetlen lesz a sérülés. Persze ha ott ütést kap a gitt kitörhet, megrepedezhet. De szerintem ez a legolcsóbb megoldás...
2012. febr. 10. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Az alufelnit javító cégek mit vállalnak?
2012. febr. 10. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Kérdező.

Az alufelnit max kigörgőzni meg hegeszteni lehet.

Epokittel műanyagot ragasztanak.

De próbáld meg pillanatragasztóval hátha megfogja :)

Amúgy minek jársz télen alufelnivel? Az alumínium 5fok alatt olyan rideg lesz mint egy üvegváza.

2012. febr. 10. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

"amugy meg minek jársz télen alufelnivel?"-


nem mondtam, hogy járok vele ugy emlékszem. Csak nyáron használom most le van szedve s mivel tél van gondoltam kijavitgatom rajta a hibákat.


/Csak azért, hogy megnyugodjál kedves válaszadó/

Egyébként a pillanatragasztó nem tudom hogyan tömitené ki azokat az üregeket amit a járda szegély okoz.....

nem mértem de 2 mm-es rések is lehetnek a felnibe ezért gondoltam arra, hogy olyan paszta szerüségel kellene kipótolni ami megkeményedés után csiszolható és festhető, tehát mint az epokit...ha nem is péontosan az. Ha tudnám, hogy mi az nem tettem volna fel a kérdést.....

2012. febr. 10. 15:37
 7/9 anonim ***** válasza:

# 2/6-vagyok.

Alu öntvényt javítottam már jópárszor vasragasztóval vagy vasgyurmával(ragasztó jól kenhető, kisebb résekhez jó, de nagyobb felület pótlásához túl lágy, vasgyurma kicsi résekbe nehezen tömködhető bele, de jól lehet belőle építkezni :) ). Hátránya hogy gitthez képest nehéz lecsiszolni. Viszont festés után ez sem látszik és nem törik annyira mint a gitt.


Egyszer egy vékony 3-4 mm vastag íves alufelületbe tört lyukat pótoltam ki vasgyurmával aztán kapott megint egy pofont és csak egy kicsi darab tört le belőle. Pedig csak 3 oldalról fogja a vékony alu :) Festés után persze nem lehetett látni hogy ott pótolva van.

2012. febr. 10. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
köszi....
2012. febr. 12. 10:36
 9/9 anonim válasza:

"Az alumínium 5fok alatt olyan rideg lesz mint egy üvegváza."


istenem...üvegváza, hát ezt nem hiszem el :D:D:D:D ha nincs pénzed téli alura, attól az még nem törik ropira 5 fok alatt. saját tapastalat, PERES GUMIVAL !!!!! dehát...a 10 millió tudós országában kit érdekelnek a tények.

2016. nov. 7. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!